09:51 14 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1896
  • RUB91.8450
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka beidzies laiks, kad Savienotās Valstis vienkārši aizsargāja Eiropu.

RĪGA, 11.maijs — Sputnik. Eiropa vairs nevar paļauties uz ASV aizsardzību, paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele, aicinot eiropiešus ņemt likteni savās rokās, vēsta AFP.

"Vairs nav tā, ka Savienotās Valstis vienkārši mūs aizsargās, bet Eiropai ir jāņem liktenis savās rokās. Tas ir nākotnes uzdevums,"- sacīja Merkele pēc tam, kad amerikāņu prezidents Donalds Tramps paziņoja par ASV izstāšanos no kodoldarījuma ar Irānu, pret ko uzstājās tradicionālie Vašingtonas sabiedrotie Eiropā.

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien, 8. maijā paziņoja, ka ASV izstājās no kodoldarījuma ar Irānu, ko 2015. gadā panācis starptautisko starpnieku "sešnieks" (Krievija, ASV, Lielbritānija, Ķīna, Francija, Vācija). Turklāt Tramps paziņoja par visu sankciju atjaunošanu, kuru darbība tika apturēta darījuma rezultātā.

Irānas prezidents Hasans Ruhani norādīja, ka neizstājas no darījuma, jo vienošanās turpinās pastāvēt starp Teherānu un piecām valstīm, kas piedalījās pārrunās.

Francijas prezidents Emanuels Makrons, Vācijas kanclere Angela Merkele un Lielbritānijas premjere Terēza Meja kopīgā paziņojumā aicina ASV izvairīties no darbībām, kas varētu traucēt citām darījuma pusēm īstenot vienošanos ar Irānu.    

Pēc temata

"Raganas medības". Merkele atgriezusies no ASV pavisam citāda
ASV kodola doktrīna apdraud Baltijas valstis
Irāna piedraudēja ar izstāšanos no kodola līguma sankciju atjaunošanas gadījumā

Galvenie temati