10:58 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Pasaulē
Saņemt īso saiti
45

Mulsinošs gadījums notika abu valstu līderu preses konferences laikā Sidnejā, kur viesojas Francijas prezidents.

RĪGA, 2. maijs – Sputnik. Francijas prezidents Emanuels Makrons savā runā Sidnejā nosauca Lusiju Tērnbulu, Austrālijas premjerministra Malkolma Tērnbula sievu par "garšīgu", acīmredzami neveiksmīgi izmantojot savā runā vārda tiešo tulkojumu no franču valodas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Vanity Fair.

Kā vēsta izdevums, mulsinošs gadījums notika abu valstu līderu preses konferences laikā Sidnejā, kur viesojas Francijas prezidents. "Es vēlos pateikties jums par jūsu viesmīlību, pateikties jums un jūsu garšīgai sievai," — citē Makrona vārdus telekanāls.

Francijas prezidenta citātu publicēja daudzi mediji un sociālo tīklu lietotāji. Daži diskusijas dalībnieki Twitter vietnē atzīmēja, ka Francijas līderis laikam pieļāva kļūdu vai nekorekti iztulkoja franču vārdu delicieux, kuram tostarp ir nozīme "apburoša".

Emanuels Makrons otrdien ieradās Austrālijā trīs dienu vizītē. Kā jau iepriekš ziņots, galvenie jautājumi, ko grasās apspriest Francijas prezidents, ir abu valstu sadarbība aizsardzības, ekonomikas un drošības nozarēs.

Pēc temata

Makrona suns traucēja sapulci Elizejas pilī
Cik izmaksā Francijai Makrona skaistumkopšana
Elizejas pils atbildējusi uz petīciju pret Makrona sievu
Makrona viedoklis par Āfriku izraisījis interneta lietotāju sašutumu
Kā Francijas sociālie tīkli reaģē uz oficiālo Makrona portretu

Galvenie temati