04:48 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
70

Tādējādi zviedru mediji sekmēja baiļu veidošanos un izplatīšanos Zviedrijā no parastajiem Krievijas manevriem Baltijas jūrā.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Savos rakstos par Krievijas militārajām mācībām Baltijas jūrā, zviedru mediji izmantoja dezinformāciju un izraisīja paniku valsts iedzīvotāju vidū, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Blekinge Läns Tidning.

Piemēram, tika publicēti materiāli ar virsrakstiem "Šeit Krievija gatavojas lielam karam Baltijas jūrā". Par šādas informācijas politikas kulmināciju kļuva kāda telekanāla sabiedrības viedokļa aptauja par to, kā zviedriem klājas Krievijas manevru laikā.

Turklāt mediji izplatīja nepatiesu informāciju par to, ka Krievija veicot militāros treniņus 15 kilometru attālumā no Zviedrijas piekrastes. Taču tas nozīmētu, ka šaušana notikusi Zviedrija teritorijā, kuras robežas sniedzas līdz 22 kilometriem no tās krastiem.

Pie tam izdevums atzīmē, ka paši par sevi manevri bija regulāri un salīdzinoši nelieli, kas nedod pamatu histērijai.

No 4. līdz 6. aprīlim Krievija rīkoja šaušanas mācības Baltijas jūras dienvidu daļā. Sakarā ar to Zviedrijas varas iestādes brīdināja civilo kuģu satiksmi par gaidāmiem manevriem.

Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)

Pēc temata

"Maskavieši ēd žurkas": kas Eiropā sacer melīgas ziņas par Krieviju
"Ļoti melīga ziņa": par CNN sašutuši pat profesionāli meļi

Galvenie temati