07:58 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
128

Amerikāņu eksperti lēš, kuras valsts armija ir stiprāka, un raugās nākotnē – kā situācija mainīsies līdz 2030. gadam. Slēdzieni ir visai daudzšķautņaini.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. ASV mediji uzskata, ka tuvāko desmit gadu laikā Krievijas armija atpaliks no amerikāņiem ekipējuma ziņā, vēsta Sputnik radio komentētāja Marija Baļabina materiālā RIA Novosti, atsaucoties uz The National Interest publicētu rakstu, kura autors cenšas iztēloties situāciju 2030. gadā.

Netālā nākotnē, pēc The National Interest militāro ekspertu domām, pjedestālā ir piecas pakāpes, ko ieņem Indija, Francija, Krievija, ASV un Ķīna. Un neļaujiet sevi maldināt spēcīgāko lielvalstu uzskaitījuma secībai – līdera vieta, protams, ir atdota Savienotajām Valstīm. Amerikāņu armija rakstā nodēvēta par "zelta standartu". Raksta autori uzskata, ka šis statuss saglabājas vismaz kopš 1991. gada un līdz 2030. gadam tas noteikti saglabāsies. ASV sauszemes armijai taču ir tik plaša kauju pieredze! Turklāt armijai ir piekļuve militāro inovāciju "pīrāgam", ko tā dala ar jūras un gaisa floti, un pīrāgs ir ļoti liels, apgalvo autors.

Toties Krievijai, pēc viņa domām, piekļuve rietumu tehnoloģijām ir liegta, tāpēc, Krievijas armija zaudēs pozīcijas, lai arī joprojām būšot biedējoša.

Varbūt nemaz nav tik slikti, ka mums (Krievijai – tulk. piez.) nav piekļuves "amerikāņu pīrāgam"? Mums ir sava pārsteigumu lādīte, no kuras parādās "Peresvet", "Poseidon" un "Burevestņik" (Krievijas jaunais bruņojums, par ko valsts prezidents informēja vēstījumā Federālajai sapulcei – red.), — tiem, kuri uzskata, ka ar "Kinžal", "Sarmat" un "Avangard" spēcīgai armijai pamaz.

Tiesa, amerikāņu eksperti nelolo ilūzijas. Viņi dāvā sev iespēju atkāpties (kurš paturēs prātā tādus rakstus līdz 2030. gadam?), viņi tomēr atzīst, ka 90. gadu parauga Krievijas armija un pašreizējie bruņotie spēki ir absolūti atšķirīgas parādības.

Jāpiebilst, ka raksta autors neņem vērā apsvērumu, ka, pēc viņa paša vērtējuma, ASV sabiedroto lokā spēcīga armija būs tikai Francijai. Savukārt Krievija negaidītā situācijā var cerēt uz Ķīnas atbalstu, kurai, kā uzskata materiāla autors, gan ir pamaz pieredzes, toties papilnam dzīvā spēka.

Tiesa, gribētos cerēt, ka mūsu armiju spēku arī 2030. gadā vērtēs tikai eksperti.

Pēc temata

ASV ģenerālis: mūsu zemūdenes var iznīcināt Krieviju
Krievijas bruņoto spēku pārstāve izgājusi cauri ugunij un sprādzieniem jaunā ekipējumā
ASV Valsts departaments apstiprinājis Javelin pārdošanu Ukrainai
Putins uzrunā Federālajai sapulcei informē par jauno bruņojumu ar atomenerģijas dzinējiem
ASV modernizē aviācijas bāzes Eiropā: cik naudas saņems Latvija
"Tas vairs nav dzērājs ringa stūrī": Dānijā novērtēts Krievijas jaunais bruņojums

Galvenie temati