20:36 07 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
24

Slovākijai nepietiek tikai ar britu pārliecību par Krievijas saikni ar incidentu Solsberijā, uzsvēra valsts premjers Pēters Pelegrīni.

RĪGA, 27. marts — Sputnik. Slovākijas premjerministrs Pēters Pelegrīni uzsvēra, ka valstij nepietiek tikai ar britu pārliecību par Krievijas saikni ar incidentu Solsberijā, atbildot uz parlamenta opozīcijas kritiku, kura pieprasīja paskaidrot, kāpēc valsts nav izsūtījusi Krievijas diplomātus pretēji ES kopējais līnijai, raksta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Pelegrīni paskaidroja, ka Sergeja Skripaļa saindēšanas lietā Slovākija rīkosies atbildīgi, nepadodoties spiedienam un iztiekot bez "teatrāliem žestiem". Politiķis atgādināja, ka nebūt ne visas ES valstis nolēmušas izraidīt Krievijas diplomātus solidarizējoties ar Lielbritāniju.

Slovākija jau ir sagatavojusi "iespējamos tālākos soļus", taču tai nepietiek tikai ar britu pārliecību par Krievijas saikni ar incidentu Solsberijā, uzsvēra Pelegrīni.

"Mēs sāksim ar Krievijas vēstnieka izsaukšanu uz Ārlietu ministriju. Ja būs nepieciešams iet tālāk, spersim tālākos soļus," — norādīja politiķis.

Apsūdzības uz līdzenas vietas

Diplomātu izraidīšanas karš sākās Lielbritānijā pēc Krievijas izlūkdienesta kādreizējā darbinieka Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanas. Lielbritānijas valdība uzskata, ka viņi saindēti ar it kā Krievijā ražotu nervu paralītisku vielu, taču nekādus pierādījumus par Krievijas sakariem ar šo noziegumu nav sniegusi.

Lielbritānijas valdība ieviesa virkni ierobežojošu pasākumu pret Krieviju, citastarp izsūtīja 23 diplomātus un iesaldēja divpusējos kontaktus augstākajā līmenī. Londonu atbalstīja arī Eiropas valstis un ASV. Pie tam Krievijas ieteikumu kopīgi izmeklēt incidentu Lielbritānija noraidīja.

Rezultātā Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka tiek izraidīti 23 Lielbritānjas vēstniecības darbinieki, atsauca ģenerālkonsulāta atvēršanu Sanktpēterburgā un paziņoja, ka tiek pārtraukta Lielbritānijas padomes darbība.

Krievijas ĀM ēka
© Sputnik / Алексей Куденко

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja, ka Maskava ir gatava sadarboties ar Lielbritāniju "Skripaļa lietā", ja Londona ievēros visas procedūras, kas paredzētas Ķīmisko ieroču aizlieguma konvencijā.

18. martā Vladimirs Putins paziņoja, ka apsūdzības par Krievijas saikni ar Skripaļa saindēšanu ir muļķīgas, jo neviens neko tādu neatļautos, kur nu vēl valsts prezidenta vēlēšanu priekšvakarā un īsi pirms pasaules čempionāta futbolā. Prezidents uzsvēra, ka Krievijai nav ķīmisko ieroču — tie iznīcināti starptautisko novērotāju klātbūtnē. Viņš piebilda, ka Krievija ir gatava sadarboties Skripaļa lietas izmeklēšanā, taču šim nolūkam nepieciešama ieintersētība no otras puses.

26. martā vairāk nekā 20 ES un NATO valstis pieņēma lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus.

Maskava noraida apsūdzības par Skripaļu saindēšanu un aicināja kopīgi izmeklēt incidentu Solsberijā. Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu par uzbrukumu Krievijas pilsonei Jūlijai Skripaļai.

Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)

Pēc temata

Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Londona izsniegusi orderus "apšaubāmu" Krievijas īpašumu arestam
"Pašpuiku bariņš": Maskava atbildēs uz diplomātu izraidīšanu
Latvija izsūta Krievijas diplomātu un "Aeroflot" pārstāvniecības vadītāju

Galvenie temati