13:00 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
55

Lielbritānijas valdība iecerējusi boikotēt pasaules čempionātu futbolā Krievijā pēc Solsberijā notikušās kādreizējā Krievijas specdienestu pulkveža Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanas.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Lielbritānijas valdība apspriedusi ar ASV un sabiedrotajiem Eiropā iespēju boikotēt 2018. gada pasaules čempionātu futbolā, kas notiks Krievijā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Britu avīze Times, atsaucoties uz informācijas avotiem specdienestos, ziņoja, ka tamlīdzīgus soļus Londona spērusi pēc Krievijas specdienestu bijušā darbinieka Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanas.

Ja incidenta izmeklēšanā tikšot pierādītas "krievu pēdas", runa būšot par koordinētu atbildi, tostarp diplomātiskiem, ekonomiskiem un militāriem pasākumiem pret Krieviju. Savukārt no pasaules čempionāta futbolā varot atteikties ne tikai Lielbritānija, bet arī, piemēram, Polija, Austrālija un Japāna, teikts rakstā.

Izdevuma rīcībā esošā informācija liecina, ka Londona varētu arī palūgt mainīt jūlijā ieplānotā NATO samita dienas kārtību un pastiprināt "Krievijas agresijas apturēšanai" paredzētos pasākumus.

Aizvadītajā nedēļā Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons paziņoja: ja Skripaļa lietā tiks atrastas "Krievijas pēdas", Londona būšot spiesta izvērtēt diplomātisko un politisko pārstāvniecību pasaules čempionātā.

Taču mediji norāda: ja Lielbritānija izšķirsies par pasaules čempionāta boikotu, tā pārkāps Starptautiskās Futbola federācijas reglamentu, kas nosaka: izlasēm jāpiedalās visos pasaules čempionātos. Tamlīdzīga politiska lēmuma rezultātā Lielbritānija varētu tikt atstādināta no dalības 2022. gada čempionātā Katarā.

Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)

Pēc temata

Simts dienas līdz čempionātam: Putins un Infantino uzspēlēja futbolu Kremlī
Foto no kosmosa: pasaules futbola čempionātu galvaspilsētas
Futbolisti par samērīgām cenām: cik maksā Latvijas izlase
Krievijas Banka laidusi klājā kolekcijas monētas par godu PČ futbolā 2018
Maskavā notika Pasaules futbola čempionāta 2018 izloze
Maskavas metro palaiž vēsturisku futbola vilcienu
ISIS izsaka draudus futbola zvaigznēm PČ 2018 gaidās

Galvenie temati