14:10 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
49

Pēc tikšanās Vašingtonā ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pastāstīja par "hibrīdajiem draudiem" no Krievijas puses.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ĀM vadītāji aicina ASV nopietni izturēties pret draudiem no Krievijas, vēsta Daily Mail ar atsauci uz aģentūru France Presse.

Triju Baltijas valstu ĀM pārstāvji pauda savas raizes sakarā ar "hibrīdajiem draudiem" no Krievijas puses pirmdien Vašingtonā pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu.

"Es domāju, tas, ko mēs esam pamanījuši pēdējo trīs-četru gadu laikā, ir tas, ka demokrātisko nāciju sabiedrība tiek pakļauta uzbrukumam," — paziņoja Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs intervijā aģentūrai France Presse.

"Pati mūsu demokrātisko institūtu pamatne tiek pakļauta uzbrukumiem sociālajos tīklos ar viltus ziņu palīdzību, kā arī finanšu ietekmes dēļ, un ir ļoti svarīgi, lai mēs turētos kopā," — piebilda viņš. Turklāt tikšanās laikā ierēdņi pateicās ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijai par NATO atbalstu.

Paziņojumi par tā saucamajiem Krievijas draudiem periodiski skan no rietumu politiķu puses, visbiežāk no Baltijas valstīm un Polijas. Maskavā vairākkārt uzsvēra, ka Krievija nekad neuzbruks nevienai no NATO dalībvalstīm. Pēc Krievijas ĀM vadītāja, Sergeja Lavrova teiktā, NATO lieliski zina par Maskavas plānu neesamību uzbrukt kādam, un tas vienkārši tiek izmantots kā iegansts vairākas militārās tehnikas un bataljonu izvietošanai Krievijas robežu tuvumā.

Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)

Pēc temata

Jurkāns: starp Krieviju un NATO Latvijai jāsēž klusu kā pīlei
Latvijas ĀM aicina māksliniekus nepiedalīties cirka festivālā Donbasā
Bijušais Latvijas ĀM vadītājs uzskata, ka Dievs ir aizgājis prom no viņa valsts
Aizsargreflekss: Latvijas ĀM ministrs apsveic NATO sabiedroto plānus

Galvenie temati