15:35 22 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1091
  • RUB70.6406
ASV militārās tehnikas dislokācija Sīrijā

ASV koalīcija uzbrūk provalstiskajiem spēkiem Sīrijā

DELIL SOULEIMAN / AFP
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

ASV apsūdzēja Sīrijas prezidenta Bašara Asada spēkus par uzbrukumu "Sīrijas demokrātisko spēku" štābam. Pēc tam koalīcija devās atbildes uzbrukumā.

RĪGA, 8. februāris – Sputnik. Cīņai ar teroristisko grupējumu "Islāma valsts" izveidotā koalīcija ar ASV vadībā uzbrukusi Sīrijas karavīriem.

Pēc komandieru vārdiem, šāds lēmums pieņemts pēc tam, kas provalstiskās bruņotās vienības uzbrukušas "Sīrijas demokrātisko spēku" (SDF) štābam.

"7. februārī Sīrijas provalstiskie spēki iniciējuši neizprovocētu uzbrukumu "Sīrijas demokrātisko spēku" štābam. Uzbrukuma laikā 8 kilometru attālumā no saskaņotās konfliktu novēršanas līnijas pa Eifratas upi koalīcijas militārpersonas kā padomnieki, palīgi un pavadoņi atradās kopā ar partneriem no SDF," – teikts komandējošo militārpersonu paziņojumā.

"Koalīcijas un partneru spēku aizsardzībai koalīcija izdarīja triecienus uzbrucējiem, lai atvairītu agresijas aktu pret partneriem, kuri piedalās cīņā ar ISIS grupējumu," – atzīmēts paziņojumā.

Informācija par incidentā cietušiem cilvēkiem netiek sniegta.

Koalīcija atzīmēja, ka par galveno uzdevumu Sīrijā tiek uzskatīta cīņa ar ISIS, taču tā patur tiesības uz pašaizsardzību. Sīrijas valdība vēl nav sniegusi komentārus šim paziņojumam.

Pēc temata

ASV aicinājušas Turciju un kurdus izvairīties no vardarbības Sīrijā
ASV nevēlas izvest karaspēku no Sīrijas
Jauns faktors: kur kaujinieki Sīrijā dabūjuši PZRK
Turcija nosodījusi ASV plānu veidot "robežas drošības spēkus" Sīrijā

Galvenie temati