17:24 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Pasaulē
Saņemt īso saiti
19

Turcijas prezidents apgalvo, ka bruņotie spēki ienāks Sīrijā, ievedīs kārtību un aizies, ļaujot atgriezties mājās miljoniem bēgļu.

RĪGA, 29. janvāris — Sputnik. Turcijas militārās operācijas "Olīvkoka zars" Sīrijā mērķis nav valsts teritorijas ieņemšana, paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz Turcijas informācijas aģentūru Anadolu.

Turcijas valsts vadītājs apgalvo, ka militārā operācija īstenota ar mērķi sakaut kurdu zemessargus ap Sīrijas pilsētu Afrinu, kurus Ankara uzskata par teroristiskām organizācijām.

"Mēs netiecamies ieņemt Sīrijas zemes, taču vēlamies palīdzēt atgriezties dzimtenē 3,5 miljoniem bēgļu, kuri pašlaik uzturas Turcijā," — norādīja Erdogans, komentējot antiteroristisko operāciju Sīrijas ziemeļrietumos.

Turcijas prezidents paziņoja, ka operācija Afrinā tiek īstenota arī ar mērķi aizsargāt Sīrijas mierīgo iedzīvotāju intereses. "Afrinas ciemu iedzīvotāji mums pateicas, paziņo, ka līdz ar turku armijas ienākšanu rajonā beidzot iestāsies drošība. Vēsture atkārtojas," — apgalvoja Erdogans.

Turcijas valsts vadītājs kritizēja antiteroristiskās operācijas "Olīvkoka zars" pretiniekus un kritiķus. "Tādējādi šīs personas netieši atbalsta vardarbību un spiedienu pret Sīrijas iedzīvotājiem, aizver acis uz teroristu darbībām reģionā," — teica Turcijas prezidents

Sens karš, gadsimtiem ilgs konflikts

Afrinas pilsētu notur oficiālajai Damaskai opozīcijā esošo Sīrijas demokrātisko spēku (SDF) vienības, ko veido kurdu un arābu nodaļas un kurdu zemessargi. Turcija uzskata tās par teroristiem.

Turcija sāka operāciju "Olīvkoka zars" 20. janvārī pret kurdu vienībām Afrinā. Turcijas GKS apšaudīja virzemes mērķus. Valsts premjers Binali Jildirims informēja, ka Turcijas bruņotie spēki nopietnus zaudējumus nav cietuši.

Damaska nosodīja Turcijas darbības, apsūdzot to par teroristu atbalstu (opozīcijā esošo Sīrijas atbrīvošanas armiju).

Krievijas valdība aicināja konflikta puses izturēties aukstasinīgi un cienīt Sīrijas teritoriālo vienotību. Krievija var iniciēt pārrunas četru pušu formātā jautājumā par situāciju Afrinas pilsētā, paziņoja Valsts domes Starptautisko lietu komitejas loceklis Aleksejs Čepa.

Turcijas un pašpasludināto kurdu teritoriālo formējumu konflikts ilgst jau gadu desmitiem. Kurdi cenšas panākt sava valstiskuma atzīšanu un dažādos laika periodos karo ar Turcijas, Irākas un Sīrijas bruņotajiem spēkiem. 

Pēc temata

Turcijā notikusi raķešu apšaude no Sīrijas teritorijas
ASV aicinājušas Turciju un kurdus izvairīties no vardarbības Sīrijā
Turcija nosodījusi ASV plānu veidot "robežas drošības spēkus" Sīrijā

Galvenie temati