14:14 21 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB73.0040
Ukrainas radikālās kustības Labējais sektors piekritēji

Liebritānijā nogalināts Ukrainas BS brīvprātīgais no Latvijas

© AFP 2019 / Sergei Supinsky
Pasaulē
Saņemt īso saiti
58

Lielbritānijai piederošajā Gērnsijas salā atrasta sadedzināta automašīna, kas piederējusi Ukrainas brīvprātīgo armijas kaujiniekam no Lietuvas.

RĪGA, 14. janvāris — Sputnik. Brīvprātīgais Mikus Alps no Latvijas, kurš karoja Ukrainas Brīvprātīgo armijā (ekstrēmistisks grupējums, aizliegts Krievijā — red.) un vēlāk sniedza tai atbalstu, atrasts nogalināts Lielbritānijai piederošajā Gērnsijas salā, vēsta RIA Novosti. Informāciju par Alpa nāvi publicējuši viņa dienesta biedri lapā Facebook.

Publikācijā norādīts, ka 33 gadus vecais Alps divus gadus dienējis Ukrainas Brīvprātīgo armijas 8. bataljonā, bet pēdējā laikā nodarbojies ar automašīnu un ekipējuma piegādi Ukrainas brīvprātīgo formējumiem.

Apgalvots, ka Alps sadedzināts viņam piederošajā automašīnā. "Eiropas centrā — Lielbritānijas salā Gērnsijā notikusi Ukrainas Brīvprātīgo armijas 8. bataljona kaujinieka Mika (Mick Alps) slepkavība. Viņš bija brīvprātīgais bataljonā pēdējos divus gadus. Spīdzināja, nogalināja, piesēja un sadedzināja mašīnā, ko Miks veda bataljona vajadzībām," — teikts publikācijā.

UBA informē, ka Alps vedis uz Ukrainu bruņuvestes un termoveļu.

​Iepriekš Gērnsijas policija informēja, ka atrasta sadegusi automašīna, kurā bijis līķis. Atzīmēts, ka bojāgājušā personību noskaidro ekspertīze.

Pēc temata

Paliec sveiks, "genacvale": gruzīnu algotņi pametuši Ukrainas Bruņotos spēkus
Donbasa iedzīvotājus aizsargā brīvprātīgie no Somijas
Donbasā karo snaiperes no Latvijas, informē Luganskas Tautas milicija
Luganska informē par igauņu instruktoriem, kuri apmāca Ukrainas diversantus

Galvenie temati