07:44 11 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1425
  • RUB75.8985
Junkers

Nosaukti nosacījumi, ar kādiem Turcija varēs iestāties Eiropas Savienībā

© Sputnik / Михаил Воскресенский
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Pēc Eiropas komijas vadītāja Žana Kloda Junkera domām, attiecības ar Turciju ir svarīgas visai ES, taču tā gigantiskiem soļiem attālinās no savām agrākajām ambīcijām.

RĪGA, 13. janvāris — Sputnik. ES un Turcijas attiecības ir pasliktinājušās pēc bruņotā apvērsuma mēģinājuma valstī — Eiropas Savienība kritizēja Turcijas varasiestāžu reakciju, masveida arestus un citus Ankas pasākumus, turklāt apturēja gatavošanos turpmākajām pārrunām par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā, vēsta Sputnik Moldova, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Es uzskatu, ka attiecības ar Turciju ir svarīgas visai Eiropas Savienībai. Taču atgādināšu iepriekš teikto, ka Turcija gigantiskiem soļiem attālinās no savām agrākajām ar Eiropu saistītajām ambīcijām. Paskatīsimies, kādu progresu Turcija panāks tuvāko mēnešu laikā. Taču nekāda progresa nebūs, kamēr cietumos Turcijā sēdēs žurnālisti," — Junkera teikto citēja RIA Novosti.

Īpaši saasinājušās Turcijas attiecības ar Austriju, kura pieprasa pārtraukt pārrunas par valsts iestāšanos organizācijā, un Vāciju, kura informējusi, ka tiks pārvērtēta ekonomiskā politika attiecībās ar Turciju, kredīta un investīciju programmas, ņemot vērā tiesībsargu arestus Turcijā.

Pēc temata

Eiropas Savienība paplašināsies pēc Lielbritānijas izstāšanās
Turcija atteikusies atbalstīt Rietumu sankcijas pret Krieviju
Bavārijas iekšlietu ministrs pieprasa apturēt pārrunas par Turcijas iestāšanos ES
Turcija draud ar sprādzienu eiropiešu apziņā

Galvenie temati