22:15 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Sēnes. Foto no arhīva

Baltkrievi šokā: janvārī sākuši ziedēt daži no augiem un parādījušās sēnes

CC0 / pixabay
Pasaulē
Saņemt īso saiti
15

Pārāk siltā laika dēļ priekšlaicīgi sākušas ziedēt ābeles un bumbierkoki, ziedkopas derētu noraut.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. Dažu augu ziemas ziedēšana un sēņu parādīšanās pārsteigusi daudzus baltkrievus — viņi aktīvi publicē ne gluži ziemas laikapstākļu seku fotogrāfijas sociālajos tīklos, vēsta Sputnik Baltkrievija.

​Visu decembri gaisa temperatūra turējās augstāk par klimatisko normu. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, pietiekami silts būšot arī pirmajās janvāra nedēļās — termometru stabiņi periodiski rādīs augstāk par nulli, savukārt ievērojamā republikas daļā joprojām nav sniega kārtas.

Šādu nebūt ne ziemas laikapstākļu dēļ daži augi sākuši priekšlaicīgi ziedēt — tostarp, arī pienenes, kā arī daži dekoratīvie koki un krūmāji. Baltkrievi sociālajos tīklos publicē arī sēņu fotogrāfijas — jau ir atrastas gailenes un daži citi sēņu veidi.

Kā Sputnik pastāstīja Baltkrievijas NZA Eksperimentālās botānikas institūta vecākais zinātniskais darbinieks Arkādijs Skuratovičs, aukstuma trūkuma dēļ, pirmām kārtām, zied nezāles un dekoratīvie augi.

"Nezālēm galvenais ir vairoties, tādēļ tie zied jebkurā gadījumā. Tās pašas pienenes, piemēram. Mazliet kļūst siltāks, un tās sāk domāt, ka ziema beigusies, un jau var ziedēt," paskaidroja botāniķis.

Pēc speciālista sacītā, šobrīd ziedēt varētu arī daži dekoratīvie augi, tostarp, augļaugi: ābeles, bumbierkoki vai kastaņi.

"Savā vairākumā tie kultivējas gadsimtiem, ja ne tūkstošgadēm, un tādēļ, varētu tā teikt, sākuši aizmirst savus gēnus. Viņi nodomāja, ka ziema jau ir beigusies, un sāka ziedēt — piemēram, dažas vijolītes. Ja atnāks sals un parādīsies sniegs, tad ziedi tā arī var palikt zem tā, savukārt ziedēšana turpināsies jau pavasarim atnākot. Mūsu augi pie šādām laikapstākļu anomālijām jau ir pieraduši," piebilda eksperts.

Taču, atzīmēja Skuratovičs, ja ziedēt sākuši augļaugi, tad ziedkopas labāk būtu noraut nost. "ziedēšana ir pats atbildīgākais posms augam, tam metas virsū visi spēki. Nedrīkst pieļaut, ka būtu spēku izsīkums dēļ nesavlaicīgas ziedēšanas — citādāk pavasarī šis process var arī nenotikt," noslēgumā pateica Sputnik sarunas biedrs.    

Pēc temata

Tūristi brauc apskatīt "aizsalušo" Niagāras ūdenskritumu
ASV valda ziema. Tramps to ironiski komentē globālās sasilšanas kontekstā

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  8
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  46