23:30 12 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1015
  • RUB70.4859
Uzklāts galds

Nosaukti bīstamākie produkti Jaungada svētku galdā

© Sputnik / А.Свердлов
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

Ieteicams salātus, kapātas gaļas izstrādājumus, galertus gatavot mājās un nelielā daudzumā, lai ēdienu pārpalikumi neglabātos vairāk kā diennakti.

RĪGA, 30. decembris — Sputnik. Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības iestāde Rospotrebnadzor publicējusi informāciju par to, kādi produkti no saindēšanās viedokļa ir bīstamākie svētku galdā, vēsta RIA Novosti.

"Pie bīstamākajiem pārtikas produktiem no infekcijas viedokļa ir sarežģītie salāti (it īpaši ar majonēzes un krējuma piedevu), konditorejas izstrādājumi ar krēmu, šaurma, kapātas gaļas izstrādājumi (kotletes, ruletes, pastētes), galerts u.c. Uz slikti nomazgātu augļu un dārzeņu virsmas var saglabāties infekcijas slimību, piemēram, vīrusa infekciju ierosinātāji," – teikts iestādes publikācijā.

Ar produktiem iespējams nodot salmonellozes, kampilobakteriozes, jersioniozes, dizentērijas, norovīrusu un rotovīrusu infekcijas, vīrusu hepatīta A un citu slimību izraisītājus.

"Turklāt lielu daļu veido pārtikas toksīnu infekcijas, kad produktos vai ēdienos uzkrājas dažādu mikroorganismu toksīni. Pārtikas saindēšanās un ar produktiem nodoto infekcijas slimību iemesli ir ēdienu pagatavošanas tehnoloģijas pārkāpumi, to nepareiza glabāšana, pavāru un konditoru personiskās higiēnas noteikumu neievērošana," – informē iestāde.

"Lai nesaslimtu svētku dienās, iesakām salātus, kapātas gaļas izstrādājumus, galertus gatavot mājās un nelielā daudzumā, lai ēdienu pārpalikumi neglabātos vairāk kā diennakti. Ja tomēr iegādājaties gatavus ēdienus veikalā, pievērsiet uzmanību produkta pagatavošanas laikam un realizācijas termiņam. Pusfabrikātus, gaļas izstrādājumus obligāti atkārtoti apstrādājiet termiski. Kūkas, tortes ar krēmu ir jāuzglabā ledusskapī, neaizmirstiet, ka tas ir produkts, kas ātri bojājas," – brīdina Rospotrebnadzor.

Lielveikals Čehijā
© РИА Новости / Александр Куранов

Speciālisti atgādināja, ka pirms gatavošanas un pēc kontakta ar jēlu produkciju ir jānomazgā rokas, jāizmanto atsevišķi virtuves dēlīši un naži – "jēlam" un "gatavam", rūpīgi jānomazgā (apstrādājot ar vārošu ūdeni) zaļumus, dārzeņus un augļus, negatavot iepriekš (vairāk nekā diennakti iepriekš) kapātu gaļu, jāpacenšas ledusskapī neievietot uz viena plaukta gatavus ēdienus, jēlu gaļu un zivis.

"Ja nejūtaties labi (it īpaši zarnu darbības traucējumu, vemšanas, vēdera sāpju gadījumā), nekādā gadījumā negatavojiet ēdienu ģimenei un ciemiņiem! Saslimšanas gadījumā nekavējoties vērsieties pie ārsta," – atgādināja patērētāju tiesību aizsardzības iestāde.

Pēc temata

Krieviete māca dāņus ekonomēt pārtiku
Vai Latvijā darbojas "pārtikas aparteīds"
Pārtikas aparteīds: Austrumeiropa ir kļuvusi par Briseles "atkritumu spaini"
Latvija vienojusies ar AAE par pārtikas produkcijas sertificēšanu

Galvenie temati