06:31 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

ASV prezidents Donalds Tramps salīdzināja ar atkritumiem cilvēkus, kuri iebrauc valstī, pateicoties vīzu loterijai.

RĪGA, 16. decembris — Sputnik. Savas uzstāšanās laikā FIB Nacionālajā akadēmijā Virdžīnijas štatā piektdien, 15. decembrī, ASV prezidents Donalds Tramps kritizēja imigrācijas vīzu loterijas programmu, vēsta RIA Novosti.

Pēc amerikāņu prezidenta sacītā, cilvēki, kuri ieradušies valstī šī programmas ietvaros, ir "sliktākie no sliktākajiem".

"Pastāv loterija. Jūs izvēlaties cilvēkus. Vai jūs uzskatāt, ka valsts dod mums labākos cilvēkus? Nē," —  tzīmēja Tramps, izraisot auditorijas smieklus.

"Kas tā par sistēmu? Viņi ierodas, pateicoties loterijai. Viņi dod mums savus sliktākos cilvēkus, viņi izmet viņus kā atkritumus," — uzsvēra ASV prezidents.

Pēc viņa sacītā, administrācija aicina Kongresu izbeigt "ķēdes migrāciju" (imigrācija uz noteiktu mērķi valstī, sekojot jau imigrējušajiem, tostarp, ģimenes apvienošanās motīvu dēļ — red. piez.). kā arī pārtraukt vīzu loterijas praksi, nomainot to ar imigrācijas sistēmu, balstoties uz nopelniem.

Tramps atgādināja, ka teroraktus Ņujorkā šī gada novembrī sarīkojuši cilvēki, kuri ieradās valstī, pateicoties esošajai migrācijas politikai.

Viens no viņiem kļuva par Savienoto Valstu iedzīvotāju, pateicoties "ķēdes migrācijas" mehānismam, cits — uzvarēja vīzu loterijā.

Otrdien Tramps pieprasīja no Kongresa nekavējoties rīkoties, lai novērstu migrācijas apvedceļus, kuri ļauj valstī iekļūt nevēlamām personām.

"Kongresam nekavējoties ir jāiesaistās šajā procesā, un likumdevēji tam pievienojās. Un es varu sacīt, ka mēs esam sasnieguši milzīgus panākumus," — uzsvēra ASV prezidents.

Pēc temata

The Washington Post: labākās valstis imigrantiem
Polijas ārlietu ministrs aizstāv Trampa rīkojumu par imigrācijas ierobežošanu
Netanjahu atbalstīja Trampa lēmumu norobežoties no Meksikas ar sienu

Galvenie temati