01:24 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Vienā no sakaru seansiem ar NASA lidojumu kontroles centru itālis Paolo Nespoli atzinās, ka ļoti noilgojies pēc iemīļotā ēdiena, un saņēma tā pagatavošanai nepieciešamos produktus orbītā.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Kosmonauti starptautiskajā kosmosa stacijā sarīkojuši "augstās virtuves" seansu — viņi pagatavoja picu bezsvara apstākļos un iemūžināja kosmiskās kulinārijas procesu video.

Vienā no sakaru seansiem ar NASA lidojumu kontroles centru itālis Paolo Nespoli atzinās, ka ļoti noilgojies pēc iemīļotās picas.

"Ar amerikāņu kravas kuģi "Cygnus" mums atsūtīja visus ingredientus, taču pats galvenais starp tiem, protams, ir bezsvara apstākļi!" — savā lapā Instagram rakstīja viens no ekipāžas locekļiem — Sergkejs Rjazanskis.

 

 

Viņš pastāstīja, ka itālis pagatavojis picu ar artišokiem, bet citi ekipāžas locekļi bijuši konservatīvāki un izmantojuši klasiskos variantus: peperoni, sieru un ķiploku pastu.

Visi kosmonauti SKS aizrautīgi gatavoja iemīļoto itālu ēdienu, bet kosmiskās picas pagatavošanas meistarklases video ierakstu veltīja "kino nedēļai". 

Pēc temata

Krievijas kosmonauts apsveicis Latviju no orbītas
Itāļu astronauts kosmosa stacijā nofilmējis meteora krišanu
"Roskosmos" demonstrējis kosmonautu darbu atklātā kosmosā
NASA atkarība no Krievijas "Sojuz" vēl kādu laiku saglabāsies

Galvenie temati