06:37 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

Apple vadītājs pauda pārliecību, ka tehnoloģijas izmainīt un padarīt pasauli labāku.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Korporācijas Apple Inc vadītājs Tims Kuks paziņoja, ka viņu neuztrauc mākslīgais intelekts, bet gan cilvēki, kuri domā kā mašīnas, laikā kad tehnoloģijas spēj izmainīt un padarīt pasauli labāku, vēsta RIA Novosti.

"Daudz tika pateikts par potenciālajiem mākslīgā intelekta negatīvajiem aspektiem. Es neuztraucos par mašīnām, kuras domā kā cilvēki, mani uztrauc cilvēki, kuri domā kā mašīnas. Mums ir jāstrādā kopā, lai cilvēcē ieviestu tehnoloģijas," paziņoja viņš, uzstājoties ceturtās Pasaules interneta konferences atklāšanas ceremonijā.

Robots vārdā Mark 1, ko radījis Honkongas dizainers Rikijs Ma
© REUTERS / Bobby Yip

Apple vadītājs pauda pārliecību, ka tehnoloģijas izmainīt un padarīt pasauli labāku. "Tehnoloģijas var padarīt pasauli labāku, ja tās tiks ieviestas cilvēces dzīvē. Mēs uzskatām, ka mākslīgais intelekts spēs paplašināt cilvēka spējas un palīdzēs izdarīt izrāvienu, kurš pārveidos mūsu dzīvi izglītībā, medicīniskās apkalpošanas pieejamībā un citu jomu neskaitāmā daudzumā," teica viņš.

Apple vadītājs piebilda, ka nākotne var būt labāka ne tikai tehnoloģiju dēļ kā tādu, bet gan pateicoties tam, ka cilvēce tās izmantos.

Ķīnas Učženā svētdien atvērās Pasaules interneta konference, kura ilgs līdz 5. decembrim. Tās norises devīze ir "Digitālās ekonomikas attīstība atklātībai un savstarpējai labumu izmantošanai — vienotā likteņa sabiedrības celtniecība kibertelpā".

iPhone X
© Sputnik / Александр Вильф

Par konferences galvenajām tēmām kļūs tādi jautājumi kā mākslīgais intelekts, nabadzības apkarošana ar interneta palīdzību, interneta komunikācija un sociālā atbildība jaunu izaicinājumu apstākļos, globālā digitālā ekonomika, kibertelpas normas, kā arī starptautiskā sadarbība, lai pretotos kibertelpas izmantošanai noziegumu un terora aktu pastrādāšanai.

Šogad konferencē piedalās vairāk nekā 1,5 tūkstotis dalībnieku no 80 pasaules valstīm, tostarp, kompānijas Alibaba vadītājs Džeks Ma, Apple korporācijas vadītājs Tims Kuks, viens no interneta tēviem Roberts Eliots Kans, Kaspersky Lab dibinātājs un vadītājs Jevgēnijs Kasperskis un citi.    

Pēc temata

Vjetnamieši parādījuši, kā uzlauzt iPhone X
Twitter: "nabagā" latviešu tauta izpirkusi iPhone X stundas laikā

Galvenie temati