04:03 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
Pasaulē
Saņemt īso saiti
68

Mēģinājumi pārdot Ādolfa Hitlera gleznu bijuši nesekmīgi – izsoļu nami atteikušies to izstādīt.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Vīrietis Nīderlandē nejauši iegādājies Adolfa Hitlera zīmētu akvareli, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Volkstrant.

Glezna "Vecais rātsnams" tika pārdota krāmu tirgū par 75 centiem. Gleznas autora parakstu jaunais īpašnieks ievēroja tikai pēc atgriešanās mājās.

Vīrieša meita nevēlējās glabāt mājās tik specifisku mākslas darbu un mēģināja to pārdot, taču izsoļu nami atteicās pieņemt to pārdošanai, vēsta Volkstrant.

Galu galā sieviete atdevusi gleznu Holandes Kara dokumentācijas institūtam. Pēc vairākus mēnešus ilgā autentifikācijas procesa eksperti konstatēja, ka akvareli patiešām gleznojis Ādolfs Hitlers.

Iepriekš vācu mediji vēstīja, ka amatieru arheologs Vācijas ziemeļaustrumos atradis radioaktīvu metāla priekšmetu, kas, iespējams, saistīts ar Trešā reiha kodolprogrammu.

Izdevums Berliner Kurier ziņoja, ka 64 gadus vecais Bernds Telmans netālu no Oranienburgas (Brandenburgas federālā zeme) uzdūries aizdomīgam priekšmetam, ko izracis, aiznesis uz mājām un informējis par to varasiestādes.

Policisti konstatēja, ka tas ir radioaktīvs. Pēc kaimiņu māju iedzīvotāju evakuācijas glābšanas dienestu speciālisti ievietoja to svina kastē. Pret Telmanu ierosināta krimināllieta sakarā ar radioaktīvu materiālu nelikumīgu glabāšanu.

Policija ziņoja, ka atradums, iespējams, saistīts ar rūpnīcas "Auergesellschaft" darbību, kur Otrā pasaules kara laikā notika urāna bagātināšanas eksperimenti. 1945. gadā sabiedroto aviācija sagrāva slepeno uzņēmumu. Rūpnīcas ražošanas jaudu precīzu mērogu noskaidrot neizdevās, jo ar to saistītie dokumenti bija iznīcināti Trešā Reiha pastāvēšanas pēdējos mēnešos.

Pēc temata

Mediji: Lielbritānijas iedzīvotājs atradis padomju tankā zelta stieņus
Dānijā skolnieks, pildot mājasdarbus, atracis vācu lidmašīnu
Igauņu kolekcionārs izglābis pēdējo T-34, kas vērojis sabiedroto tikšanos pie Elbas

Galvenie temati