16:41 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Katalonijas referendums (52)
7

Otrdien Pudždemons uzstājās žurnālistu priekšā Briselē, paziņojot, ka viņa ierašanās nekādā veidā nav saistīta ar Beļģiju.

RĪGA, 1. novembris — Sputnik, Vladimirs Dobrovoļskis. Beļģija nav iniciējusi bijušo Katalonijas valdības (ženeralitāta) priekšsēdētāja Karlesa Pudždemona ierašanos valsti, seko viņa tiesību ievērošanai un uztur diplomātiskus kontaktus ar Madridi, teikts Beļģijas premjerministra Šarla Mišela kancelejā, vēsta RIA Novosti.

Ziņojumā tiek atzīmēts, ka "vakar premjerministrs tika informēts par izsludināto Pudždemona kung klātieni Beļģijā".

"Pudždemons atrodas Beļģijā ne pēc ielūguma, ne pēc Beļģijas valdības iniciatīvas," teikts ziņojumā, kur īpaši tiek minēts, ka "Beļģijas valdība nav veikusi nekādus pasākumus, lai sekmētu Pudždemona ierašanos Beļģijas teritorijā".

Premjerministra kanceleja atzīmē, ka "Pudždemonam piemīt tādas pašas tiesības un pienākumi kā jebkuram Eiropas pilsonim, ne vairāk un ne mazāk". "Valdība turpinās sekot līdzi tiesiskas valsts principu ievērošanai," teikts dokumentā.

Turklāt ziņojumā tiek atzīmēts, ka "valdība uzturēs regulārus diplomātiskus kontaktus ar Spāniju esošajos apstākļos".

Otrdien Pudždemons uzstājās žurnālistu priekšā Briselē, paziņojot, ka viņa ierašanās nekādā veidā nav saistīta ar Beļģiju. Pēc viņa sacītā, viņš ieradās Briselē kā Eiropas Savienības galvaspilsētā, lai viņa balss tiktu sazirdēta.

Temats:
Katalonijas referendums (52)

Pēc temata

Spānijas valdība negrasās arestēt Katalonijas vadītāju
Pudždemons apsūdzējis Spānijas karali agresijā pret Katalonijas tiesībām
Valss pastāstīja par Katalonijas atdalīšanās ietekmi uz Eiropas vienotību
Vējonis pauda nožēlu par sadursmēm Katalonijā

Galvenie temati