02:17 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Pasaulē
Saņemt īso saiti
224

Krievija neplāno uzbrukt Baltijai, un atvaļināto rietumu ģenerāļu runas par šo tēmu ir psiholoģisks paņēmiens, kas saistīts ar destruktīvo procesu kurināšanu ap Krieviju, paziņoja Krievijas politiķis.

RĪGA, 28. oktobris — Sputnik. Rietumvalstu atvaļināto ģenerāļu runas par Krievijas un NATO potenciālo konfliktu un karu Baltijas valstīs rada satraukumu, jo sagatavo sabiedrisko viedokli šādam scenārijam, savu viedokli telekanāla "Rossija" programmas "60 minut" ēterā pauda Krievijas senators Francis Klincevičs.

Iepriekš amerikāņu izdevums The National Interest publicēja rakstu par NATO un Krievijas konflikta iespējamo attīstību. Cita starpā materiālā citēti pētījumu centra RAND analītiķi, kuri uzskata, ka Krievija varētu ieņemt Baltijas valstis 36 stundu laikā.

Krievijas Federācijas Padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Francis Klincevičs šāda veida publikācijas skaidro ar Krievijai naidīgo noskaņojumu Rietumos.

"Tā ir psiholoģiska tendence, kas saistīta ar destruktīvo procesu kurināšanu ap Krieviju un rusofobiju. Protams, tā "jāiesaiņo" kaut kādos scenārijos," – atzīmēja senators.

Militārā valodā runājot, Baltijā nav pilnvērtīgu bruņoto spēku, kuri varētu garantēt savas valsts drošību, norādīja Klincevičs.

"Man ir žēl Baltijas, jo tā vairs neeksistēs. Paldies Dievam, tās ir fantāzijas. Neviens negatavojas nevienam uzbrukt. Mēs esam kaimiņi, ar Baltiju draudzējamies. Un neviens negatavojas nevienam uzbrukt. Arī NATO negatavojas uzbrukt Krievijas, jo Krievijas armija tagad ir pietiekami stipra," – uzsvēra Krievijas senators.

Rietumu eksperti jau vairākkārt izstrādājuši dažādus Krievijas un NATO iespējamā konflikta scenārijus. 2016. gadā Rand Corporation analītiķi modelēja hipotētisko Krievijas uzbrukumu Baltijas valstīm un secināja, ka Krievija pārspētu NATO karaspēka skata, ieroču darbības attāluma un jaudas ziņā.

Turklāt ASV un to sabiedrotie nevarētu pietiekami ātri reaģēt šajā situācijā, ņemot vērā ar infrastruktūru – loģistiku, komandēšanas iespējām u.c. saistītās grūtības.

Līdzīgas prognozes sniedzas arī Džordža Meisona universitātes un Vestpointas Kara akadēmijas profesora Maikla Hanzekera, kā arī Londonas universitātes politologa, britu institūta Chatham House eskperta Aleksandra Lanožkas pētījumā. Piemēram, eksperti uzskata, ka tradicionālajā karā, kura ietvaros Krievija varētu izmantot vērienīgus orientētos uzbrukumus, izmantojot priekšrocības, ko dāvā militārā tehnika, tostarp arī gaisa un jūras telpā, Baltijas valstīm nav iespēju uzvarēt, un tām nāktos pāriet pie partizānu kustības gatavošanas.

Pēc temata

Mediji informē, kāpēc NATO un Krievijas karš būs haotisks un baismīgs
Prognoze: pēc Putina aiziešanas kaimiņvalstīs sāksies karš
Aviācijas ģenerālmajors: ja Krievija tiks izprovocēta, sāksies baismīgs karš
Ja nu rīt sāksies karš - Saeima apstiprina prezidenta rosinātos likumu grozījumus

Galvenie temati