04:36 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Pasaulē
Saņemt īso saiti
13

Kā paziņoja Spānijas ārlietu ministrs, valdība tikai vēlas atjaunot likuma virsvadību reģionā.

RĪGA, 23. oktobris — Sputnik. Spānijas valdība negrasās arestēt Katalonijas apgabala vadītāju Karlesu Pudždemonu, paziņojis Ārlietu ministrijas vadītājs Alfonso Dastiss, vēsta RIA Novosti.

"Mēs negrasāmies apturēt autonomiju vai pašvaldību. Tie ir viņi (Katalonijas varas — red.) kas ignorēja šīs pārvaldes un autonomijas normas un noteikumus," — viņš sacīja intervijā televīzijai BBC One.

Pēc viņa teiktā, valdība tikai vēlas atjaunot reģiona konstitūciju, likumu un tiesiskās kārtības ievērošanu.

"Mēs pasludināsim ārkārtas vēlēšanas, lai atdotu Katalonijas cilvēkiem balsstiesības," — uzsvēra ministrs.

Uz jautājumu par Spānijas policijas ieviešanu Katalonijā Dastiss atbildēja, ka "mēs ceram, ka viss būs labi, kad reģionālo policiju kontrolēs cilvēki, kuri ciena Spānijas un Katalonijas likumus."

Referendums par neatkarību, ko Madride neatzīst un ko jau pirms tā norises apturēja valsts Konstitucionālā tiesa, noticis 1. oktobrī. Dažos iecirkņos notika sadursmes starp policiju un vēlētājiem, abās pusēs ir upuri.

Sestdien Spānijas Ministru kabinets ārkārtas sēdē nolēma piemērot Konstitūcijas 155. pantu Katalonijas krīzes noregulēšanai. Valdība piedāvāja atstādināt no amatiem valdību un sešu mēnešu laikā sarīkot jaunas vēlēšanas reģionālā parlamentā. Paredzams, ka līdz tam brīdim Katalonijas valdības funkcijas pildīs Madrides valdības pārstāvji. Šie pasākumi jāapstiprina Spānijas senātā, tā sēde gaidāma 27. oktobrī.    

Pēc temata

Pudždemons apsūdzējis Spānijas karali agresijā pret Katalonijas tiesībām
Spānijas valdības sēdē tiks noteikti pasākumi attiecībā pret Kataloniju
Katalonijas vadītājs nosaucis neatkarības pasludināšanas noteikumus
Katalonija atbildējusi uz līderu arestiem ar masveida akciju Barselonā

Galvenie temati