07:06 03 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (192)
92

Dokumentā ar nosaukumu "Provizorisks ziņojums par alianses pretošanās un aizsardzības spējas pastiprināšanu" tiek apšaubīta koalīcijas spēku spēja "rīkoties ātri un, nepieciešamības gadījumā, racionāli".

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Ziemeļatlantijas alianse nespēs veikt operatīvu karaspēku mobilizēšanu, ja tās Austrumeiropas locekļiem tiks izdarīts trieciens no Krievijas puses, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz vācu žurnālu Spiegel un tā rīcībā nonākušo slepeno NATO atskaiti.

Kā atzīmē izdevums, dokumentā ar nosaukumu "Provizorisks ziņojums par alianses pretošanās un aizsardzības spējas pastiprināšanu" tiek apšaubīta koalīcijas spēku spēja "rīkoties ātri un, nepieciešamības gadījumā, racionāli".

"NATO spēja loģistiski veikt ātru spēku pārvietošanu ievērojami paplašinātā teritorijā, kas atrodas Eiropas pavēlniecības uzraudzībā, degradējusi kopš aukstā kara beigām," — citē dokumenta saturu vācu izdevums.

NATO oficiālā pārstāve Oana Pungesku atteicās apstiprināt vai noraidīt vācu žurnāla informāciju. Līdz ar to viņa uzsvēra, ka "alianses spēki atrodas kaujas gatavībā un var pārvietoties ātrāk, nekā jebkad iepriekš".

Temats:
NATO austrumu flangā (192)

Pēc temata

NATO pilliņā, jeb Kā piedzērušie "ziemeļu atlanti" aizsargā Baltiju
Kalniņš lūdz nenomelnot NATO karavīrus – viņi nes labumu ekonomikai
Latvijas armija asi reaģējusi uz rīdzinieces publikāciju par NATO karavīriem
WSJ: NATO baidās, ka Krievija sāks komandēt tās karavīrus

Galvenie temati