09:29 20 Augusts 2018
Tiešraide
  • USD1.1391
  • RUB76.8166
Su-27

ASV slepenota informācija par Su-27 iespējamo avāriju Nevadā

© Sputnik / Валерий Мельников
Pasaulē
Saņemt īso saiti
29

ASV mediji informē, ka valsts uzskata par prioritāru uzdevumu novērtēt Krievijas militārās lidmašīnas, ņemot vērā aizvien biežākos kontaktus Sīrijas debesīs un Baltijas reģionā.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. ASV GKS slepenojuši informāciju par lidmašīnas avāciju netālu no aviācijas bāzes Nevadas štatā un atteikušies ziņot, vai 5. septembrī avarējusī lidmašīna ražota Krievijā vai PSRS, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Informācija par incidentu, kas notika 5. septembrī, ir slepenota, — pastāstīja aviobāzes pārstāve. — Informācija par to publikai netiks sniegta.

Iepriekš izdevums Aviation Week pavēstīja, ka incidenta rezultātā 5. septembrī gājis bojā apakšpulkvedis Ēriks Šulcs, eskadriļas komandieris, kas nodarbojās ar ārvalstu ražoto kara lidmašīnu testēšanu un īpašību novērtēšanu. Prese ziņoja, ka eskadriļas rīcībā bijušas PSRS un Krievijā ražotās MiG-29 un Su-27. ASV tās saņem no trešajām valstim un izmanto iespējamā pretinieka tehnoloģiju un taktikas izpētei. Piemēram, lidmašīna Su-27 bija redzama Nevadas debesīs šī gada janvārī.

Amerikāņu žurnāls Popular Mechanics stāsta, ka Ēriks Šulcs, iespējams, vadījis nevis Su-27, bet gan daudzfunkcionālo iznīcinātāju Su-30, ko Krievija piegādājusi dažādām valstīm, piemēram, Vjetnamai un Indonēzijai. Izdevums uzsver, ka ASV GKS patlaban velta uzmanību Krievijas iznīcinātāju iespēju izvērtēšanai ņemot vērā aizvien biežākos kontaktus Sīrijas debesīs un Baltijas reģionā.

Izdevums vēsta, ka Šulca vadītās lidmašīnas avārija šķiet ļoti dīvaina, jo apakšpulkvedis bija pieredzējis pilots — viens no tiem, kuri piedalījās ASV lidmašīnu F-35 izmēģinājumos un volidojis vairāk nekā 2000 stundas.

Pēc temata

Krievijas spēku Sīrijā komandieris apsūdzējis ASV koalīciju sazvērestībā ar ISIS
NBC: Ķīnas iznīcinātāji partvēruši amerikāņu kara lidmašīnu
Amerikāņu bumbvedējs B-52 lidojuma laikā zaudējis dzinēju
Lidotājs stāsta par 24 stundas ilgu neprātīgu Krievijas sarīkotu pārbaudījumu

Galvenie temati