02:06 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Pasaulē
Saņemt īso saiti
69

Biometriskā pase iebraukšanai valstī nav obligāta.

RĪGA, 2. septembris — Sputnik. Kijevas lēmums par ārvalstnieku biometrisko kontroli uz robežas no 2018. gada stājies spēkā sestdien, vēsta RIA Novosti. Ukrainas prezidenta rīkojums publicēts oficiālajā presē.

Ukrainas un Polijas robeža
© Sputnik / Pavel Palamarchuk

Iepriekš Ukrainas prezidents Petro Porošenko apstiprinājis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmumu, kas paredz no 2018. gada ieviest ārzemnieku biometrisko kontroli uz robežas. Viņš arī norīkojis pilnveidot likumdošanu par ārzemnieku reģistrācijas kārtību, izstrādāt ārzemnieku iepriekšējas informēšanas mehānismu par iebraukšanu Ukrainā un atjauninātu migrācijas riska valstu sarakstu, iekļaujot tajā Krieviju.

Saskaņā ar Robežsardzes datiem biometriskā kontrole paredzēs pirkstu nospiedumu vākšanu ārzemniekiem, turklāt biometriskas pases esamība iebraukšanai valstī nav obligāta.

Prezidenta rīkojums par Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes 10. jūlija lēmuma "Par iebraukšanas Ukrainā, izbraukšanas no Ukrainas un uzturēšanās Ukrainā noteikumu kontroles pastiprināšanu ārzemniekiem un personām bez pilsonības" stāšanos spēkā sestdien tika publicēts valdības avīzē "Urjadovij kurjer".

"Šis rīkojums stājas spēkā no tās publicēšanas dienas," — teikts sestdien publicētajā prezidenta rīkojumā.

Pēc temata

Le Monde: Polijas ekonomiku glābj ukraiņi
Nemanāmas pārmaiņas: kontroles pastiprināšanās uz Šengenas robežām
Die Presse: Eiropa ir ukraiņiem atvērta, taču tīri teorētiski

Galvenie temati