23:24 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)
30

Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho uzskata, ka Dienvidkorejas puses piedāvājums nav neliekuļots.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Manilā tikušies Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho un Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Kjunha. Tikšanās gaitā Ziemeļkorejas politiķis noraidījis Seulas piedāvājumu uzlabot abu valstu attiecības, informē RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru Renhap.

Ziņu aģentūra Renhap vēsta, ka abu Korejas pussalas valstu ministru tikšanās notikusi Austrumāzijas samita dalībvalstu un ASEAN reģionālā drošības foruma sesijas ietvaros.

"Dienvidu pusei pietrūkst patiesīguma," — Dienvidkorejas ziņu aģentūra citēja Ri Jonho teikto. Šādiem vārdiem viņš komentēja Kanas Kjunhas aicinājumu pozitīvi atbildēt uz Dienvidkorejas prezidenta Muna Džeina ierosinājumiem.

Iepriekš Dienvidkorejas līderis vizītes laikā Vācijā izvirzīja tā saucamo "Berlīnes iniciatīvu" un ierosināja atsākt Dienvidkorejas un KTDR militārpersonu pārrunas, kā arī Sarkanā Krusta biedrību apmaiņas pasākumus.

Vēlāk Seula nosūtīja Phenjanai konkrētus piedāvājumus un norādīja iespējamos pārrunu termiņus, kuri jau ir pagājuši, taču pozitīva atbilde no Ziemeļkorejas nav saņemta.

Temats:
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)

Pēc temata

Phenjana draud Vašingtonai ar masveida "dāvanām"
Maiks Penss: Vašingtonas pacietība attiecībās ar Ziemeļkoreju ir izsīkusi
Pārbēdzējs no Ziemeļkorejas pastāstījis par Phenjanas plāniem

Galvenie temati