04:04 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Speciālais prokurors "Krievijas iejaukšanās" izmeklēšanā prezidenta vēlēšanās ASV 2016.gadā Roberts Millers sasaucis lielo žūriju, kas ļaus viņam pieprasīt apsūdzības izvirzīšanu.

RĪGA, 4.augusts — Sputnik. Speciālais prokurors "Krievijas lietas" izmeklēšanā Roberts Millers sasaucis lielo žūriju, raksta avīze Wall Street Journal.

Tas varētu liecināt par ievērojamu izmeklēšanas intensitāti tā saucamajā "Krievijas iejaukšanās" amerikāņu prezidenta vēlēšanās: speciālas lielas žūrijas ļauj izmeklētājiem iesniegt tiesas prasību par dokumentu sniegšanu, aicināt liecināt lieciniekus un pieprasīt apsūdzības izvirzīšanu.

Tiek atzīmēts, ka jaunā žūrija izveidota tieši Vašingtonā. Pirms tam federālie izmeklētāji, kuru darbu turpināja Millera komanda, izmantoja lielo žūriju Virdžīnijas štatā.

Lielā žūrija sākusi strādāt Millera speciālās komitejas rāmjos pagājušajā nedēļā. Izdevuma sarunas biedri izsaka viedokli, ka tās radīšana liecina par palielinājušos izmeklēšanas intensitāti vai tās pāriešanu jaunajā fāzē. Izdevums uzskata, ka speciālā prokurora darbs ilgs vismaz vēl dažus mēnešus.

Baltā nama speciālais juriskonsults Tajs Kobs paziņoja, ka prezidenta administrācijā neko nezina par lielās žūrijas izveidošanu, taču atbalstīs jebkuras pūles izmeklēšanas pāatrināšanai.

Pēc Reuters aģentūras datiem, kura atsaucas uz nenosauktiem avotiem, žūrija jau sākusi sūtīt aicinājumus liecības sniegšanai sakarā ar prezidenta dēla Donalda Trampa jaunākā tikšanos ar Krievijas juristi Natāliju Veseļņicku.

Izmeklēšanu sakarā ar iespējamiem Trampa sakariem ar Krieviju, kurus noraida, gan Baltajā namā, gan Kremlī, vadīja FIB direktors Džeims Komijs, kamēr 9.maijā Tramps neatstādināja viņu sakarā ar "uzticības zaudēšanu". Pēc prezidenta vārdiem, viņš nekad nav lūdzis Komijam slēgt izmeklēšanu. Pēcāk par speciālo prokuroru "Krievijas iejaukšanās" izmeklēšanai ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā tika norīkots bijušais FIB vadītājs Roberts Millers.    

Pēc temata

Tramps nav aizmirsis. Putins atgādināja
CNN producents paziņojis, ka amerikāņu vēlētāji ir "dumji kā zābaki"
Financial Times: FIB izveidos speciālu "Krievijas" nodaļu

Galvenie temati