14:28 05 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

Beļģijas drošības un iekšlietu ministrs apgalvo, ka plaisas neapdraud atomelektrostacijas drošību.

RĪGA, 11. jūnijs — Sputnik. Ultraskaņas pārbaudes rezultāti liecina, ka Beļģijas AES "Tianža 2" atomreaktora korpusā radušās 70 plaisas, informē Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz izdevumu DW.

Beļģijas drošības un iekšlietu ministrs Jans Jambons pavēstījis, ka defekti konstatēti pētījumu leņķa nomaiņas rezultātā. Politiķis uzskata, ka AES drošība nav apdraudēta.

Informācijas aģentūru rīcībā esošā informācija liecina, ka līdzīgas inspekcijas gaitā 2015. gadā bija fiksēti vairāk nekā trīs tūkstoši pazīmju, kas varētu liecināt par bojājumiem reaktora "Tianža 2" korpusā.

Vācijas parlamenta deputāti 2016. gadā kritiski izteicās par Beļģijas lēmumu atstāt ekspluatācijā atomelektrostacijas "Tianža" un "Dula" un pie tam visiem iedzīvotājiem bez maksas izsniegt joda tabletes.

Beļģijas AES "Tianža" izvietota netālu no Lježas, aptuveni 70 kilometru attālumā no Āhenes pilsētas Vācijā. "Dula" atrodas netālu no Antverpenes, 150 kilometru attālumā no Vācijas robežas. Vācijā šo AES ekspluatāciju uzskata par nedrošu.

Pēc temata

Norvēģijā slēgts kodolreaktors pēc radiaktīvā joda noplūdes
Ignalinas AES uzsākti kodolatkritumu glabātavas karstie izmēģinājumi
Washington Times: Ukrainai draud jaunas Černobiļas risks

Galvenie temati