04:29 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
153

Amerikāņu karavīri Eiropā izmēģina modernās maskēšanās tehnoloģijas kara darbībai maksimāli pietuvinātos apstākļos. Tāda ir atbilde tanku "Armata" un citas ar optiski elektroniskajiem izlūkošanas kompleksiem aprīkotas bruņutehnikas ražošanai Krievijā.

RĪGA, 17.maijs — Sputnik. Amerikāņu karavīri Eiropā sākuši jaunākā mūsdienu tehnoloģiju maskēšanās aprīkojuma izmēģinājumus kara darbībai maksimāli pietuvinātos apstākļos. Tāda ir atbilde tanku "Armata" un citas ar optiski elektroniskajiem izlūkošanas kompleksiem aprīkotas bruņutehnikas ražošanai Krievijā, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz rakstu avīzē "Izvestija".

Izmēģinājumi norisinās Amerikas bruņoto spēku Eiropā 2. kavalērijas pulka bāzē, kurš pagājušonedēļ saņēma maskēšanās aprīkojuma mobilās sistēmas komplektus Barracuda. Tie padara militāro tehniku mazāk pamanāmu gan parastajā, gan infrasarkanajā diapazonā.

Eksperti, kurus izjautāja "Izvestija", atzīmē, ka Rietumu bruņutehnikas jaunā maskēšanās aprīkojuma pieprasījums radies sakarā ar Krievijas armijas ievērojamo modernizāciju. Galvenokārt, runa ir par tanku "Armata" aprīkojumu un "Kurganec" tipa kaujas mašīnu  jaunākajiem kompleksiem mērķu noteikšanā.

Krievijas izstrādātais T-14 "Armata" ir pasaulē vienīgais trešās pēckara paaudzes tanks. Tas uzbūvēts uz universālās smagās mūsdienīgās platformas bāzes, ko iespējams izmantot tanku, kājnieku smago kaujas mašīnu, inženieru tehnikas, smago bruņutransportieru, tanku, izlūka un vadības atbalsta mašīnu ražošanai. T-14 sērijveida ražošana sāksies 2018. gadā.

Pēc temata

Eksperts: NATO var izprovocēt trešā pasaules kara sākumu
Krievija izvērsīs kosmiskās kontroles kompleksus
Krievijas AM informē par bruņojuma uzlabošanu Rietumu kara apgabalā un Piemaskavā
Kāpēc ASV pārmet Krievijai INF līguma pārkāpšanu

Galvenie temati