13:41 17 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Pentagons. Foto no arhīva

Pentagons pēta Afganistānā nomestās bumbas sekas

© David B. Gleason
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

ASV militārie spēki pēta spēcīgākās ārpus kodolieroču kategorijas esošās bumbas pielietošanas sekas, kas nomesta Afganistānā – Nangarharas provincē.

RĪGA, 15.aprīlis — Sputnik. ASV bruņotie spēki pēta spēcīgākās ārpus kodolieroču kategorijas esošās bumbas GBU-43 sekas kaujas apstākļos, vēsta Sputnik Lietuva un RIA Novosti ar atsauci uz Pentagona pārstāvi Bilu Salvinu.

Žurnālistiem viņš paziņoja, ka pašlaik viņi izvērtē trieciena rezultātus.

Ceturtdien ASV pirmo reizi pielietoja spēcīgāko ārpus kodolieroču kategorijas esošo bumbu GBU-43 kaujas apstākļos. Par mērķi kļuva "Islāma valsts" (ISIS) grupējumi Afganistānā.

Bumba GBU-43 tika nomesta Nangarharas provincē, kur, pēc Pentagona informācijas, atrodas tuneļu sistēma, ko kaujinieki izmanto pārvietošanās nolūkos.

Munīcija tika nomesta no militārtransporta lidmašīnas MC-130. Pagaidām tiek ziņots par 90 bojāgājušajiem kaujiniekiem, taču visu bojāgājušo skaits vēl tiek precizēts. Taču Pentagonā uzsver, ka trieciena plānošanas laikā militārpersonas centās nepieļaut upurus mierīgo afgāņu vidū.

Šīs tā saucamās "Visu bumbu mātes" svars ir 9,5 tonnas. Munīcija ir lādēta ar heksogēna, trotila un alumīnija pulvera maisījumu.

Bumbai ir tālvadības mehānisms. Pirmo reizi tā tika izmēģināta 2003.gadā. Kā tiek apgalvots, ASV rīcībā ir 15 šādas bumbas.

Pēc temata

Korporācija "Rosteh": ASV iepērk Kalašņikova automātus ar trešo valstu starpniecību
Eksperti: karu Afganistānā atceras tikai tā dalībnieki
Foreign Policy publicējis 2017. gada "karsto punktu" sarakstu

Galvenie temati