09:10 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (218)
73

Pētījuma autori apgalvo, ka pateicoties "KVN mašīnai" Kremlim "ir pieeja specifiskai, stratēģiskai auditorijai, kas gatava kalpot režīmam"

RĪGA, 15. marts —Sputnik. NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Stratcom jaunajā pētījumā "Stratcom smejas. Analītiskā pamata meklējumos" pasludinājis Krievijas humoristisko raidījumu "Jautro un atjautīgo klubs" (KVN) par "politiskās stratēģiskās komunikācijas instrumentu", vēsta RIA Novosti.

Latvijas Aizsardzības ministrijas pasūtītā pētījuma pamatā ir Maskavas Valsts Starptautisko attiecību institūta komandas "Parampampam" uzstāšanās analīze festivālā "Dziedošais Kivins" 2014. un 2015. gadā.

"KVN var raksturot kā komerciālu produktu un biznesa modeli. Šis bizness ir guvis panākumus un paplašinās, jo KVN zīmola īpašniekam ir īpašas attiecības ar Kremli," — teikts trešdien publicētajā ziņojumā.

"Turpmākajos pētījumos uzmanība jāpievērš dažādas KVN auditorijas uztverei, lai noteiktu šāda veida politiskās komunikācijas stratēģijas efektivitāti," — secinājuši ziņojuma autori.

Centra Stratcom sponsori ir Igaunija, Itālija, Polija, Vācija, Lietuva un Lielbritānija. Atbalstu centram sniedz ASV, Somija un Nīderlande.

Temats:
NATO austrumu flangā (218)

Pēc temata

"Saldais slazds" igauņu gaumē: Tallinā satraucas par NATO karavīru likteni
Guardian: Zviedrija ceļ trauksmi par "Krievijas propagandu"
Kas ir herr Putin: vācu mediji stāsta bērniem "patiesību"
"Mēs tuvojamies karam": Lielbritānijā pieprasa izbeigt propagandu pret Krieviju

Galvenie temati