07:43 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Planeta KVN galvenās mītnes atklāšana

NATO uzskata Jautro un atjautīgo klubu par "Kremļa politisko instrumentu"

© Sputnik / Михаил Климентьев
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Pētījuma autori apgalvo, ka pateicoties "KVN mašīnai" Kremlim "ir pieeja specifiskai, stratēģiskai auditorijai, kas gatava kalpot režīmam"

RĪGA, 15. marts —Sputnik. NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Stratcom jaunajā pētījumā "Stratcom smejas. Analītiskā pamata meklējumos" pasludinājis Krievijas humoristisko raidījumu "Jautro un atjautīgo klubs" (KVN) par "politiskās stratēģiskās komunikācijas instrumentu", vēsta RIA Novosti.

Latvijas Aizsardzības ministrijas pasūtītā pētījuma pamatā ir Maskavas Valsts Starptautisko attiecību institūta komandas "Parampampam" uzstāšanās analīze festivālā "Dziedošais Kivins" 2014. un 2015. gadā.

"KVN var raksturot kā komerciālu produktu un biznesa modeli. Šis bizness ir guvis panākumus un paplašinās, jo KVN zīmola īpašniekam ir īpašas attiecības ar Kremli," — teikts trešdien publicētajā ziņojumā.

"Turpmākajos pētījumos uzmanība jāpievērš dažādas KVN auditorijas uztverei, lai noteiktu šāda veida politiskās komunikācijas stratēģijas efektivitāti," — secinājuši ziņojuma autori.

Centra Stratcom sponsori ir Igaunija, Itālija, Polija, Vācija, Lietuva un Lielbritānija. Atbalstu centram sniedz ASV, Somija un Nīderlande.

Pēc temata

"Saldais slazds" igauņu gaumē: Tallinā satraucas par NATO karavīru likteni
Guardian: Zviedrija ceļ trauksmi par "Krievijas propagandu"
Kas ir herr Putin: vācu mediji stāsta bērniem "patiesību"
"Mēs tuvojamies karam": Lielbritānijā pieprasa izbeigt propagandu pret Krieviju

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  18
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7