12:07 22 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1173
  • RUB71.1373
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons

Tillersons: pret Krieviju vērstās sankcijas saglabāsies

© REUTERS / Michael Fiala
Pasaulē
Saņemt īso saiti
10

ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons, Vašingtonā tiekoties ar Ukrainas ārlietu ministru Pāvelu Kļimkinu, apstiprinājis pret Krieviju vērsto sankciju saglabāšanos līdz brīdim, kad Krievija izpildīs ar Austrumukrainu un Krimu saistītās prasības.

RĪGA, 8. MARTS — Sputnik. ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons, tiekoties ar Ukrainas ārlietu ministru Pāvelu Kļimkinu, apstiprināja, ka pret Krieviju vērstās sankcijas tiks saglabātas.

Valsts departamenta pārstāvja vietas izpildītājs Marks Toners uz jautājumu par to, vai Tillersons apstiprinājis pret Krieviju vērsto sankciju saglabāšanos, atbildēja:

"Kas attiecas uz sankciju saglabāšanos līdz Krievija izpildīs (prasības — red.) par Austrumukrainu un Krimu, — jā, tā ir patiesība."

Ukrainas ārlietu ministrs Pāvels Kļimkins 6.-7. martā atradās darba vizītē Vašingtonā. Vizītes gaitā bija ieplānotas politiķa tikšanās ar Tillersonu, administrācijas un ASV Kongresa pārstāvjiem. Ukrainas ĀM vadītāja vizīte ASV bija pirmā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa stāšanās amatā. Politiķis pirmo reizi tikās ar Tillersonu.

"Apspriedē lielākā uzmanība tika pievērsta vietējiem jautājumiem, Ukrainas iekšējiem jautājumiem, kā arī mūsu ilgstošajām bažām par Minskas vienošanos ievērošanu," — uzsvēra Valsts departamenta pārstāvja vietas izpildītājs Marks Toners.

Pēc temata

Absurda valstība: Krievijas politiķis par dzelzceļa blokādi Ukrainā
Ukrainas iekšlietu ministrs pieprasa pilnīgu tirdzniecības aizliegumu ar Donbasu
Kas slēpjas aiz Žana Kloda Junkera un Volodimira Groismana tikšanās
Minskas protokoliem – divi gadi: te miers, te karš

Galvenie temati