07:42 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (219)
27

NATO bataljons Polijā sargās Suvalku koridoru, lai Krievijai neizdotos atdalīt Baltijas valstis no Polijas, paziņoja valsts aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs.

RĪGA, 7. marts — Sputnik. NATO galvenie spēki Polijā sargās Suvalku koridoru no Krievijas, paziņojis Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs intervijā izdevumam Do Rzeczy.

Suvalku koridors — aptuveni 100 km garš Polijas un Lietuvas robežas posms, kas dienvidu pusē robežojas ar Baltkrieviju, bet ziemeļu daļā — ar Krievijas Federācijai piederošo Kaļiņingradas apgabalu. 

"Galvenie spēki orientēti uz Suvalku koridora aizsardzību, lai krievi nevarētu atdalīt Baltijas valstis no teritoriālās aizmugures, ko veido Polija kā tā saucamais NATO spēku stratēģiskais dziļais posms," — paziņojis Macerevičs.

Ministrs atzīmējis, ka amerikāņu karaspēks būs dislocēts Žagaņā un Skvežinā (Lubušas vojevodiste), kā arī Varmijas-Mazūrijas vojevodistes ziemeļos un Lielpolijas vojevodistē valsts centrālajā daļā.

"Sabiedroto karaspēka klātbūtne valsts rietumos ļāvusi pieņemt lēmumu par tanku vienības pārvietošanu uz Vislas austrumkrastu," — viņš paskaidrojis un piebildis, ka amerikāņu karaspēks Polijā ir gatavs atbildēt uz jebkādu ārēju agresiju.

Macerevičs informējis arī par nepieciešamību "ņemt vērā to, ka Krievija pēc mācībām "Rietumi 2017" varētu neizvest karaspēku no Baltkrievijas."

Uz "Rietumiem"

Atgādināsim, ka liela mēroga stratēģiskās mācības "Rietumi 2017" notiks vairākos poligonos Baltkrievijā un Krievijā šī gada septembrī. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu šajā jautājumā atgādināja, ka Krievija ir spiesta veikt stratēģiskus pasākumus, atbildot uz NATO aktivitāti pie Krievijas sabiedrotās robežām.

Mācībās tiks apgūtas darbības karaspēku starpreģionālo grupējumu sastāvā operatīvajos virzienos. Komandas štāba mācības un treniņi tiek organizēti sadarbībā ar Baltkrievijas Bruņotajiem spēkiem.
Baltkrievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka minētās mācības ir saistītas ar "sabiedrotā militāras drošības jautājumiem saasinātas militāri politiskās un stratēģiskās situācijas apstākļos".

Maskava un Minska uzskata, ka situācijas saasinašanās ir saistīta ar NATO valstu lielu militāro kontingentu papildu dislokāciju sabiedroto valstu robežu tuvumā. Laikā, kad pie Pleskavas aptuveni tūkstotis Krievijas gaisa desanta spēku karavīru un Baltkrievijas Speciālo operāciju spēki pilda mācību uzdevumus, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā ierodas amerikāņu tanki un bruņumašīnas, kā arī trieciena aviācija.

Temats:
NATO austrumu flangā (219)

Pēc temata

ASV prese informē: amerikāņu bruņumašīnas Polijā ieradušās ar bojājumiem
Mediji informē, kāpēc NATO un Krievijas karš būs haotisks un baismīgs
Amerikāņu ģenerālis aicinājis Krieviju organizēt "pārskatāmas" mācības
Pleskavas desantnieki – diplomātisks arguments

Galvenie temati