07:12 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas vadītājs Aleksandrs Zaharčenko ar 1. martu ieviesa ārējo pārvaldi Ukrainas jurisdikcijā esošajos uzņēmumos. Patlaban pieteikta blokāde Ukrainai.

RĪGA, 3. marts — Sputnik. Pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas vadītājs Aleksandrs Zaharčenko paziņojis, ka Donbasas iedzīvotāji iemācījušies dzīvot blokādē no Ukrainas militāristu puses, un tagad DTR pasludina blokādi Kijevai, vēsta RIA Novosti.

"Mēs pārtraucam visas saites ar Ukrainu, ar ko karojam. Jā, mēs pārdevām ogles, lai saņemtu naudu un maksātu šeit algu. Bet tā kā, ka mēs esam iemācījušies dzīvot blokādē, mēs ieviešam Ukrainas blokādi," — viņš teica preses konferencē.

Janvāra beigās bijušie militārās operācijas Donbasā dalībnieki, ieskaitot Ukrainas Augstākās Radas deputātus, bloķējuši dzelzceļa satiksmi ar Kijevas nekontrolēto Donbasa teritoriju. Viņi paziņojuši, ka jebkāda tirdzniecība ar pašpasludinātām republikām ir nelikumīga.

Blokādes dēļ Ukrainas puse nevar iepirkt antracīta grupas ogles, ko iegūst Kijevas nekontrolētās Donbasa teritorijās, un kas ir viens no galvenajiem s kurināmā veidiem Ukrainā. Kijeva bija spiesta ieviest ārkārtējus pasākumus enerģētikas un resursu ekonomijas nolūkā, daži rūpniecības uzņēmumi apturēja ražošanu.

Pēc temata

ASV Kongresā iesniegts likumprojekts, kas paredz vairāk nekā divreiz samazināt militāro palīdzību Kijevai
ES pieņems lēmumu par bezvīzu režīmu ar Ukrainu 11. maijā
DTR vadība informē par ārējās pārvaldes ieviešanu Ukrainas uzņēmumos Donbasā

Galvenie temati