05:25 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Lozungu Arbeit macht frei ("Darbs atbrīvo") nacisti izmantoja vairākās koncentrācijas nometnēs. 2009. gadā vandāļi nozaga Osvencimā daļu vārtu ar slaveno uzrakstu.

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. Dahavas koncentrācijas nometnes kaltie vārti, kas tika nozagti vairāk nekā pirms diviem gadiem, nogādāti atpakaļ memoriālajā kompleksā netālu no Minhenes, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Vācijas radiostacijas Bayerischer Rundfunk ziņojumu.

Vārti ar uzrakstu "Darbs atbrīvo" (Arbeit macht frei) tika nozagti naktī uz 2014. gada 2. novembri. Par informāciju par eksponāta atrašanās vietu tika izsludināta naudas balva — 10 tūkstoši eiro.

Pērnā gada decembrī, pateicoties anonīmam tālruņa zvanam, nozagtie vārti tika atrasti Bergenes pilsētā Norvēģijā. Zādzības apstākļi vēl joprojām nav zināmi.

Ceremonijā par godu vārtu atgriešanai memoriālajā kompleksā piedalījās Bavārijas valdības locekļi, Dahavas Starptautiskās komitejas prezidents Žans Mišels Tomass un memoriāla vadība.

Lozungu "Darbs atbrīvo" nacisti izvietoja uz daudzu koncentrācijas nometņu vārtiem. Tamlīdzīgs vandālisma gadījums nav noticis pirmo reizi — 2009. gadā metāla plāksne ar lozungu "Arbeit macht frei" tika nozagta Osvencimā. Dahavas nometne Bavārijā ir viena no pirmajām koncentrācijas nometnēm Vācijā.

Pēc temata

Bez PSRS uzvaras Tēvijas karā Latvijas neatkarība nebūtu iespējama
Armens Gasparjans: bērnu koncentrācijas nometņu pastāvēšanas faktu joprojām noklusē
Neslavas diena

Galvenie temati