22:59 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
23

ES dalībvalstu ārlietu ministru tikšanās laikā Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons izteica Lielbritānijas viedokli jautājumā par sankciju atcelšanu.

RĪGA, 7. februāris — Sputnik. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka Lielbritānija iebilst pret to, ka tiktu atcelti pret Krieviju vērstie ierobežojošie pasākumi, vēsta RIA Novosti.

ĀM vadītāju tikšanās laikā Briselē Džonsons paudis bažas par vardarbības eskalāciju Ukrainā. Viņš norādījis, ka "tās iemesli ir pietiekami skaidri."

"Lielbritānija uzstās, ka pret Krieviju vērsto sankciju mīkstināšana nav iespējama, ir jāsaglabā spiediens pret Krieviju," — teica Džonsons.

Rietumvalstis pēc Krimas atkalapvienošanās ar Krieviju un konflikta sākuma Ukrainas austrumos ieviesa sankcijas pret Krieviju. 2014. gada jūlija beigās ES un ASV no sankcijām vērstām pret atsevišķām fiziskām un juridiskām personām ķērās pie veseliem Krievijas ekonomikas sektoriem. Tika ievestas sankcijas pret kompānijām, kas strādā naftas nozarē, un bankām.

Savukārt Krievija ierobežoja pārtikas preču importu no valstīm, kas ieviesušas sankcijas.

Krievijas valdība uzskata par absurdu, ka sankcijas tiek saistītas ar Minskas vienošanos īstenošanu. Maskava uzsver, ka Krievija nav iesaistīta Ukrainas iekšējā konfliktā, tātad valsti nav iespējams uzskatīt par vienošanās subjektu, kas noslēgtas ar mērķi noregulēt situāciju Donbasā.

Pašreizējo sankciju darbība pagarināta līdz 2017. gada 31. jūlijam.

Pēc temata

Nošķaudīties: Krievijas vicepremjers komentēja baumas par jaunām sankcijām
Porošenko vēlas atcelt sankcijas pret Krieviju un organizēt referendumu par dalību NATO
Eksperts: Baltija pasaules politikas kartē nav atrodama
Forbes: Krievijas ekonomikas pārsteidzošās perspektīvas apbēdinās rusofobus

Galvenie temati