22:35 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
44

Ukrainas valdību satrauc iespēja, ka, tuvinoties Maskavai, ASV prezidents Donalds Tramps varētu nepieļaut Ukrainas līdzdalību pārrunās par situāciju Donbasā.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. Kijeva pieprasa iespēju piedalīties visās Krievijas un ASV pārrunās, kuru gaitā tiek pieminēta situācija Ukrainas austrumos, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz valsts ārlietu ministra vietnieces Jeļenas Zerkaļas interviju aģentūrai Reuters.

Aģentūra norāda, ka Ukrainas valdību satrauc iespēja, ka, tuvinoties Maskavai, ASV prezidents Donalds Tramps varētu nepieļaut Ukrainas līdzdalību pārrunās par situāciju Donbasā.

"Mēs runājam par mūsu valsts nākotni, tāpēc nevēlamies, lai mūs izslēgtu no pārrunām. (..) Mēs vēlamies līdzdarboties," – uzsvēra politiķe.

Ārlietu ministra vietniece pauda atbalstu valsts prezidentam Petro Porošenko, kurš aicina saglabāt pret Krieviju vērstās sankcijas. Pēc Zerkaļas domām, tas ir "vienīgais instruments", kurš varot apturēt Maskavu.

Rietumvalstis ieviesa sankcijas pret Krieviju 2014. gada pavasarī. Eiropas Savienība un ASV norāda, ka to atcelšanai nepieciešama Minskas protokolu izpilde.

Krievijas valdība uzskata par absurdu, ka sankcijas tiek saistītas ar Minskas protokolu īstenošanu, jo Krievija nav iejaukta Ukrainas iekšējā konfliktā un vienošanās situācijas noregulēšanai uz to neattiecas.

Pēc temata

Porošenko vizīte Igaunijā notiek daļēji slepenā režīmā
Konfekšu tirdzniecība Krimā Porošenko var beigties ar lietu par valsts nodevību
Ukrainas Nacionālās bankas vadītāju tur aizdomās par mahinācijām par 11,6 miljardiem dolāru
Nikolajs Azarovs: Pašlaik Ukrainā valda piecdesmit brūnā nokrāsas

Galvenie temati