00:05 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

Ukraina iesniegusi Krievijas Federācijai pieprasījumu par inspekcijas veikšanu saskaņā ar 2011. gadā pieņemto Vīnes dokumentu par sarunām par uzticēšanos un drošību veicinošiem pasākumiem.

RĪGA, 15. janvāris — Sputnik. Krievijas varas iestādes devušas atļauju Ukrainai pārbaudīt militārās darbības mērogus Rostovas apgabalā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Kodolbīstamības mazināšanas centra priekšnieka Sergejs Rižkova sniegto informāciju.

"Ukraina iesniegusi Krievijas Federācijai pieprasījumu par inspekcijas veikšanu saskaņā ar 2011. gadā pieņemto Vīnes dokumentu par sarunām par uzticēšanos un drošību veicinošiem pasākumiem," – viņš norādīja.

Ukrainas militārpersonas pārbaudīs Krievijas armijas daļas laikā no 16. līdz 19. janvārim.

Eiropas drošības arhitektūra paredz vairākas vienošanās par atbruņošanos, bruņojuma kontroli un uzticēšanās pasākumiem militārajā jomā. Piemēram, 2011. gadā pieņemtais Vīnes dokuments paredz informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, plānošanu un budžetu. Pie tam EDSO valstis sniedz viena otrai informāciju par noteikta veida militāro darbību un organizē inspekcijas.

Pēc temata

Nikolajs Azarovs: Pašlaik Ukrainā valda piecdesmit brūnā nokrāsas
Kompānija no ASV apsūdz krievu hakerus par Ukrainas artilērijas izspiegošanu
Ukraina atzīta par korumpētāko valsti Eiropā

Galvenie temati