20:39 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Pasaulē
Saņemt īso saiti
101

Baltkrievija atceļ vīzas īslaicīgām vizītēm 80 valstu pilsoņiem, tai skaitā Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. Baltkrievija atcēlusi vīzas 80 valstu pilsoņiem, kas ierodas īslaicīgās vizītēs, kuras nepārsniedz piecas dienas, ziņo aģentūra LETA.

Starp valstīm, kuru pilsoņiem īslaicīgām vizītēm vairs netiks pieprasītas vīzas, ir visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ASV un Japāna, pirmdien paziņojis Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko preses dienests.

Tiesa, jaunie noteikumi, acīmredzot, attieksies tikai uz personām, kas ierodas Baltkrievijā ar gaisa satiksmi caur Minskas lidostu.

Saskaņā ar Lukašenko parakstīto dekrētu, minēto 80 valstu pilsoņiem būs atļauts līdz piecām dienām uzturēties Baltkrievijā bez vīzas.

Baltkrievija šādi cer paplašināt tūrismu un sekmēt biznesa braucienus, atklāja prezidenta preses dienests.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā mēnesi pēc tam, kad prezidenta dekrēts būs oficiāli publicēts. Precīzs datums pagaidām nav zināms.

Bezvīzu režīms neattieksies uz personām, kas ieradīsies ar avioreisiem no Krievijas, jo šādiem lidojumiem neesot robežkontroles, paziņoja prezidenta preses dienests.

Personām, kas vēlēsies ieceļo Baltkrievijā bez vīzas, prasība būs derīga pase un apdrošināšana uz visu uzturēšanās laiku par ne mazāk kā 10 000 eiro.

Pēc temata

Latvijas Ārlietu ministrija un airBaltic palīdz ietaupīt tūristiem no Baltkrievijas
Porošenko atvainojies par incidentu ar Baltkrievijas kompānijas lidmašīnu
Baltkrievijas AES stresa testi tiks veikti līdz gada beigām
Tagi:
vīzas, Baltkrievija, Latvija

Galvenie temati