18:26 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Lidmašīnas. Foto no arhīva.

Ķīna izmēģinājusi lidmašīnu ar ūdeņraža degvielas elementiem

© Sputnik / Виталий Белоусов
Pasaulē
Saņemt īso saiti
6

Ķīnā sekmīgi izmēģināta trešā lidmašīna pasaulē, kas izmanto ūdeņraža degvielas elementus.

RĪGA, 9. janvāris — Sputnik. Ķīna ir trešā valsts pasaulē, kurā noritējuši lidmašīnas ar ūdeņraža degvielas elementiem sekmīgi izmēģinājuma lidojumi, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz avīzes "Kečži žibao" sniegto informāciju.

Lidmašīnu izstrādājuši zinātnieki no Liaoninas provices. Tās radīšanai izmantota divvietīgā elektriskā Ķīnā tapusī lidmašīna RX1E. Lidmašīnas ar ūdeņraža degvielas elementiem izmēģinājuma lidojums noticis Šenjanas pilsētā. Avīze informē, ka izmēģinājuma lidojumā lidaparāts sasniedzis 320 metru augstumu virs zemes.

Jaunā lidmašīna aprīkota ar ūdeņraža degvielas elementu, kura jauda sasniedz 20 kV, kas nodrošina borta sistēmu un elektrodzinēja darbību, kā arī akumulatoru papildu uzlādi.

Avīze atzīmē, ka pašlaik tikai ASV, Vācijā un Ķīnā izmēģinātas šajās valstīs ražotas lidmašīnas ar ūdeņraža degvielas elementiem.

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7