07:15 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Pasaulē
Saņemt īso saiti
29

Lielbritānijas vēstnieks ES Aivens Rodžerss negaidot atkāpies no amata, tādējādi apgrūtinot savas valdības darbu. Sers Rodžerss tika uzskatīts par nozīmīgāko personu martā gaidāmajās pārrunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. Lielbritānijas vēstnieks ES Aivens Rodžerss negaidot atkāpies no amata pirms karalistes izstāšanās procesa sākuma. Britu izdevumi vēsta, ka Sers Rodžerss tika uzskatīts par nozīmīgāko personu martā gaidāmajās pārrunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES, vēsta Sputnik Igaunija.

Joprojām nav zināms, kāda iemesla dēļ politiķis negaidīti atteicies valsts izstāšanās no ES procesā noformēšanā. Financial Times informē, ka 56 gadus vecais Rodžerss paziņojis kolēģiem, ka pametīs savu posteni agrāk, taču sava lēmuma iemeslus nav paskaidrojis. 

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Parlamentam nepatīk vēstnieka pesimisms

Seru Rodžersu Lielbritānijas vēstnieka ES postenī 2013. gadā iecēla Lielbritānijas bijušais premjerministrs Deivids Kamerons. Viņa pilnvaru termiņš beidzas tikai 2017. gada novembrī. 

Iepriekš plašsaziņas līdzekļi informēja, ka vēstnieks Rodžerss privātā sarunā pastāstījis kolēģiem, cik ilgu laiku varētu aizņemt Lielbritānijas izstāšanās no ES. Viņaprāt, tirdzniecisko līgumu noslēgšana ar ES varētu ieilgt uz desmit gadiem. Šim viedoklim piekrīt arī pārējās 27 ES dalībvalstis.

Vēstnieka lēmumu kritizēja vairāki karalistes parlamenta deputāti.

Bijušais liberālo demokrātu līderis Niks Klegs viņa atkāpšanos nosauca par "triecienu parlamenta plāniem Brexit jautājumā," raksta ВВС.

Savukārt Lielbritānijas parlamenta loceklis no leiboristiem Hilarijs Benns, kurš vada speciālo komiteju pārrunām par valsts izstāšanos no ES, paziņoja, ka Rodžersa atkāpšanās ir kritiska un aicināja valdību steidzami atrast vēstnieka aizstājēju. "Grūti iedomāties nepiemērotāku laiku pienākumu nodošanas organizēšanai," — viņš piebilda.

Eiroskeptiķi sveic sera Rodžera atkāpšanos no amata

Ārons Benkss, viens no galvenajiem Brexit ideologiem un piekritējiem, pavēstīja preses pārstāvjiem, ka sers Aivens bijis viens no vecās proeiropeiskās gvardes pārstāvjiem un viņš personīgi sveic politiķa atkāpšanos.

Aizvadītā gada jūnijā referendumā vairāk nekā puse Lielbritānijas valstspiederīgo negaidot nobalsoja par valsts izstāšanos no savienības. Valsts premjerministre Terēza Meja iepriekš paziņoja, ka valdība gatavojas līdz 2017. gada marta beigām realizēt Lisabonas līguma 50. pantu par izstāšanos no ES un uzsākt pārrunas ar Briseli. Pašlaik Lielbritānija izstrādā viedokli pārrunām, kas tiks ievērots gaidāmajos galvenajos līgumos ar ES.

Pēc temata

Lielākās bankas Lielbritānijā gatavojas pamest valsti Brexit dēļ
Dziesmota demisija: Kameronu no jauna pievīlis ieslēgts mikrofons

Galvenie temati