06:46 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

"Deutsche Bank" izmantojusi fiktīvu uzņēmumu tīklu un aprēķinājusi darījumus, lai censtos izvairīties no nodokļu maksāšanas vairāku desmitu miljonu dolāru apmērā.

RĪGA, 5. janvāris — Sputnik. Vācijas lielākā banka "Deutsche Bank" panākusi vienošanos samaksāt 95 miljonus dolāru, lai izbeigtu ASV Tieslietu ministrijas izmeklēšanu saistībā ar nodokļu krāpniecību, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz Ņujorkas dienvidu apgabala prokuratūru.

Gerhards Šrēders. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Пятаков

ASV valdība likusi "Deutsche Bank" atzīt savas darbības, kas bija paredzētas, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, un samaksāt Savienotajām Valstīm 95 miljonus dolāru, sacīja prokurors Prīts Bharara.

Šī lieta aizsākās 2000. gadā, kad "Deutsche Bank" iegādājās ASV holdingkompāniju "Charter", kurai piederēja akcijas farmācijas uzņēmumā "Bristol-Myers Squibb". Lai izvairītos no apjomīgu nodokļu maksāšanas saistībā ar ienākumiem no šo akciju pārdošanas, "Deutsche Bank" organizējusi to pārdošanu fiktīvam uzņēmumam, lai tās pēc tam atpirktu.

Šis darījums nodrošināja "Deutsche Bank" tīrus ienākumus, bet fiktīvā uzņēmuma nodokļu rēķins veidoja 52 miljonus dolāru.

"Deutsche Bank" atzinusi, ka šis darījums bijis iepriekš plānots un tas paredzēts, lai izvairītos no nodokļu saistībām attiecībā uz akciju pārdošanu.

Pēc temata

Iedzīvotājiem šķiet, ka Latviju nākamgad apdraudēs ekonomiskā lejupslīde, demogrāfiskās problēmas un bēgļi
Publicēts Latvijas bagātāko cilvēku saraksts
ASV sankcijas attiecinātas uz Igaunijas banku

Galvenie temati