05:36 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
25

Obamas kabinets ir nolēmis izsludināt sankcijas "ceturtdien-piektdien".

RĪGA, 29. decembris — Sputnik. ASV varētu atlikt līdz piektdienai jauno pret Krieviju sankciju pasludināšanu, ko vēlas ieviest sakarā ar Krievijas nepieradīto līdzdalību hakeru uzbrukumos ASV vēlēšanos kampaņas periodā, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz NBC.

Trešdien telekanāls CNN, atsaucoties uz ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas pārstāvjiem, paziņojis, ka ceturtdien ieplānots pasludināt jaunas sankcijas pret Krieviju sakarā ar valsts līdzdalību hakeru uzbrukumos, par ko gan nav sniegti nekādi pierādījumi. Nav norādīts, kādas darbības apstiprinājis Obama, taču ziņots, ka starp apspriestajiem pasākumiem ir ekonomiskās sankcijas, saukšana pie atbildības, piekļuve kompromitējošai informācijai par Krievijas ierēdņiem vai oligarhiem, ierobežojumi attiecībā uz Krievijas diplomātiem ASV.

Iepriekš daži no 17 specdienestiem, kas veido galveno ASV izlūkošanas apvienību, paziņoja, ka Krievijas hakeri uzbrukuši valsts politisko organizāciju resursiem priekšvēlēšanu kampaņas laikā, lai palīdzētu Trampam uzvarēt. Tomēr šiem slēdzieniem nav piekritis FIB direktors Džeimss Komijs.

ASV prezidents Baraks Obama 16. decembrī paziņojis, ka izmeklēšana tiks pabeigta tuvāko nedēļu laikā, proti, līdz viņa pilnvaru termiņa beigām 20. janvārī. Tomēr valsts vadītājs uzsvēra, ka daļa pierādījumu lietā netiks publicēta konfidencialitātes apsvērumu dēļ.

Trampa komandā mēģinājumus saistīt hakeru darbības ar viņa uzvaru vēlēšanās, nosauca par vēlēšanu rezultātu "deleģitimācijas mēģinājumu".

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, runājot par šīm apsūdzībām, apgalvoja, ka publicētajos datos nav nekā, kas būtu Krievijas interesēs, bet histērija tiek mākslīgi pastiprināta, lai novērstu uzmanību no šīs informācijas satura. Prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs nosaucis pret Maskavu vērstās apsūdzības par "absolūti nepierādītām" — viņš norāda, ka apgalvojumi nav balstīti uz pierādījumiem.

Pēc temata

Tramps atmaksās Putinam ar sankciju atcelšanu nākamajā gadā
France Presse pasludinājusi Donaldu Trampu par gada ietekmīgāko cilvēku
Obama iecerējis pārvietot vairākus ieslodzītos no Gvantanamo cietuma
Mediji noskaidrojuši, kāpēc Obama pirms vēlēšanām sazinājies ar Putinu

Galvenie temati