06:27 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

Polijas eksprezidents Lehs Valensa skarbi kritizē Polijas valdošo partiju "Tiesības un Taisnība" un tās līderi Jaroslavu Kačinski, ko uzskata par "bīstamu un bezatbildīgu" personu.

RĪGA, 20. decembris — Sputnik. Polijas bijušais prezidents Lehs Valensa paziņojis, ka viņa valsti jāizmet no Eiropas Savienības, informē RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Politico.

Pēc eksprezidenta domām, ES būtu jāsper izlēmīgi soļi pret pašreizējo Polijas valdību, ja tā turpinās "demokrātijas principu pārkāpumus."

"Man nepatīk uzstāties pret Poliju, taču man nav izvēles. Jābūt tā: ja tu esi iestājies klubā, taču neatbilsti tā prasībām, tevi izmet. Nepietiek atņemt Polijai tiesības balsot (Eiropas Savienībā — red.). Viņiem ir mūs jāizmet," — Lehs Valensa paziņoja izdevumam.

Polijas eksprezidents Lehs Valensa skarbi kritizē Polijas valdošo partiju "Tiesības un Taisnība" un tās līderi Jaroslavu Kačinski, ko uzskata par "bīstamu un bezatbildīgu" personu.

"Kačinskis pārkāpj konstitūciju, likumus un varas sadales principus," — apgalvo Valensa. Izdevums Politico atzīmē, ka eksprezidents cenšas panākt jaunu vēlēšanu sarīkošanu valstī un aicina Eiropas politiķus izvēlēties stingrāku politiku pret Polijas valdību.

Iepriekš Eiropas komisija vairākkārt ir asi kritizējusi pašreizējo Polijas valdību. Piemēram, jūnija sākumā EK izteica formālu brīdinājumu Polijas valdībai sakarā ar Konstitucionālās tiesas reformu valstī.

Tiesa, Varšava ignorē Eiropas Komisijas ziņojumus. Jaroslavs Kačinskis nesenajā intervijā Polijas medijiem uzsvēra, ka nevajadzētu nopietni izturēties pret Lehu Valensu, un piebilda, ka Polijas eksprezidents "sevi diskreditējis".

Pēc temata

Lehs Valensa: Polijas valdība ved valsti pie pilsoņu kara
Konservatīvā revolūcija Polijā apdraud visu Eiropu
Polijas eksprezidents gatavs iziet uz barikādēm

Galvenie temati