16:26 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Eiropas Savienības valstis panākušas vienošanos, kas pieļauj bezvīzu režīma apturēšanu. Tas bija pēdējais noteikums vīzu atcelšanai Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem iebraukšanai Šengenas līguma valstīs.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Eiropas Komisija aicina Eiropas Parlamentu un ES Padomi atcelt vīzas Gruzijas un Ukrainas pilsoņiem, informē migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls. Tas kļuvis iespējams pēc tam, kad ES tika izstrādāts trešo valstu bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms, informē RIA Novosti.

"Es sveicu vienošanos, kas panākta starp EP un Padomi jautājumā par bezvīzu režīma apturēšanas mehānismu. Aicinu abas institūcijas noslēgt procesu un pāriet pie vīzu liberalizācijas Gruzijai un Ukrainai," – pavēstīja Avramopuls žurnālistiem.

Vienošanās pieļauj iespēju apturēt bezvīzu režīmu vienai vai vairākām ES valstīm ārkārtas situācijās – ja tas nepieciešams migrācijas krīzes novēršanai.

Iepriekš Eiropas Savienība paskaidroja, ka jautājums par vīzu atcelšanu Ukrainas un Gruzijas pilsoņiem nav atrisināts tādēļ, ka nebija noslēgta vienošanās par bezvīzu režīma mehānisma saskaņošanu.

Pēc temata

Turcija pieprasa vīzu atcelšanu apmaiņā pret jaunu vienošanos
Eirodeputāte lūdz Maskavu atcelt vīzas jaunākās paaudzes nepilsoņiem

Galvenie temati