17:45 20 Septembris 2017
Rīga+ 17°C
Tiešraide
ES valstu karogi

Verhofstads par Putinu, Trampu un Erdoganu

© AFP / GERARD CERLES
Pasaulē
Saņemt īso saiti
17

Pēc bijušā Beļģijas premjerministra Gija Verhofstada teiktā krievi, amerikāņi un turki mēģina sagraut ES.

RĪGA, 23. novembris — Sputnik. "Autokrātu loks" mēģina sagraut Eiropas Savienību, un to vidū ir Krievijas, Turcijas un nākamais ASV prezidents, otrdien paziņoja Eiropas Parlamenta vecākais "Brexit" sarunvedējs Gijs Verhofstads, vēsta aģentūra LETA

"Man šķiet, ka mūs arvien vairāk un vairāk ielenc autokrāti. Mani ļoti satrauc Putins, Erdogans un Trampa pirmās nominācijas," — sacīja Verhofstads. "Šodien mēs redzam, kā krievi, amerikāņi un turki Eiropā vairāk vai mazāk strādā kopā, lai sagrautu Eiropas modeli."

Verhofstads pārmeta Putinam populistisku un eiroskeptisku partiju atklāto finansēšanu un Erdoganam uzbrukumus turku opozicionāriem Eiropā.

Pēc tam bijušais Beļģijas premjerministrs salīdzinājis Putinu un Erdoganu ar Trampu, norādot uz Trampa galvenā stratēģa Stīva Banona plāniem atvērt Vācijā un Francijā konservatīvās ziņu vietnes "Breitbart News" birojus, "lai ietekmētu vēlēšanas".

Pēc Verhofstada teiktā, trim prezidentiem ir "kopīgs viedoklis, ka viņi vēlas uzbrukt un pat sagraut mūsu domāšanas veidu, mūsu vērtības".

"Mums ir jācīnās pretī, šis ir izšķirošs brīdis ES," — sacīja Verhofstads. "Mums ir "Brexit" sarunas, mums ir šis autokrātu, nevis draugu loks ap Eiropu. Šis ir brīdis, kad jābūvē reāla politiskā savienība, spēcīga un efektīva."

Pēc temata

Eirozona vairs nefunkcionē, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts
Fijons: Krievija nerada drošības draudus
Erdogans vēlas apspriest Turcijas pievienošanos Šanhajas Sadarbības organizācijai

Galvenie temati