14:58 12 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2170
  • RUB89.4671
  • RUB89.9947
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Tikai piektdaļa aptaujāto norādījuši, ka amerikāņu mediji priekšvēlēšanu kampaņas laikā bija objektīvi pret abiem kandidātiem.

RĪGA, 18. novembris — Sputnik. Saskaņā ar aptaujas Sputnik.Viedokļi datiem, 80% amerikāņu uzskata, ka mediji bija neobjektīvi attiecībā pret vienu no kandidātiem, atspoguļojot ASV prezidenta vēlēšanās. Turklāt vairāk nekā puse — 59% — atbildējuši, ka neobjektīvi bija gan vietējie, gan nacionālie mediji.

Pēc Sputnik Radio un ziņu aģentūras pasūtījuma ASV teritorijā aptauju veicis pētniecības uzņēmums TNS UK.

Aptaujas gaitā 16% amerikāņu apgalvoja, ka nacionālie mediji deva priekšroku vienam no kandidātiem, turklāt vietējie mediji bija objektīvi. Savukārt 5%, uzskata, ka tikai vietējie bija neobjektīvi, bet nacionālie — nē. Cilvēku skaits, kuri uzskata, ka amerikāņu mediji sniedza sabalansētu informāciju par kandidātiem, ir tikai 20%.

Aptauja notika no 2016. gada 3. līdz 7. novembrim. Uz jautājumu "Vai mediji ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā bija neobjektīvi attiecībā pret vienu no kandidātiem" atbildējuši 1012 respondenti vecumā no 18 līdz 64 gadiem.

Izlase reprezentē valsts iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma, ģeogrāfijas. Maksimālā izlases kļūda nepārsniedz 3,1% ar varbūtību 95%.

Kas ir Sputnik.Viedokļi

Starptautisks projekts, kura mērķis ir sabiedriskās domas aptauja. Tas sāka darbu 2015. gada janvārī. Par projekta sadarbības partneriem kļuva plaši pazīstamās pētījumu kompānijas Populus, Ifop un Forsa. Projekts Sputnik.Viedokļi regulāri organizē sabiedriskās domas aptaujas Eiropas valstīs un ASV aktuālos sociālos un politiskos jautājumos.

Sputnik (sputniknews.com) ir ziņu aģentūra un radio ar multivides informācijas centriem vairākos desmitos valstu. Sputnik ietver vietnes vairāk nekā 30 valodās, analogo un ciparu apraidi, mobilās lietotnes un lapas sociālajos tīklos. Sputnik ziņas ik dienas iznāk angļu, arābu, spāņu un ķīniešu valodās.

Pēc temata

Ar Trampa uzvaru neapmierinātos aicina pārcelties uz dzīvi Latvijā
ASV tūkstošiem cilvēku protestē pret Trampa uzvaru
Žirinovskis: "Lai vecmāmiņa Hilarija atpūšas"

Galvenie temati