18:33 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Krievijas jaunā revolucionārā tanka T-14 Armata

Lielbritānija "nogulējusi" Krievijas jaunā revolucionārā tanka "Armata" laišanu klajā

Министерство обороны РФ
Pasaulē
Saņemt īso saiti
67

Jaunākais Krievijas tanks "Armata" satraucis britu militārās izlūkošanas dienestu – tā pārstāvji norāda, ka tuvāko 20 gadu laikā Lielbritānija neplāno ražot kaut ko līdzīgu.

RĪGA, 6. novembris — Sputnik. Lielbritānijas militārās izlūkošanas dienests uzskata Krievijas tanku "Armata" par revolucionārāko izgudrojumu tanku ražošanā pēdējo 50 gadu laikā un pauž bažas par Lielbritānijas spēju pretoties "Armatas" draudiem, raksta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz laikrakstu Sunday Telegraph.

Izdevuma rīcībā nonācis Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas iekšējais ziņojums, kurā kritizēta valsts aizsardzības stratēģija, jo tajā vismaz nākamo 20 gadu laikā nav ieplānots radīt tanku, kurš varētu stāties pretī "Armatai".

"Nepārspīlējot jāsaka, ka "Armata" ir revolucionārākais solis tanku ražošanā pēdējā pusgadsimta laika. Nav brīnums, ka šis tanks radījis sensāciju," — citē dokumentu laikraksts.

"Pilnībā komplektēts tanks "Armata" noteikti ir tam iztērēto līdzekļu vērts, kā savas paaudzes revolucionārākais tanks," — uzsvērts tekstā.

Saskaņā ar militārās izlūkošanas virsnieka vārdiem, pēdējā laikā aizsardzībai veltītie izgudrojumi Lielbritānijā saistīti ar draudiem, ar ko Apvienotās Karalistes karavīri sastopas Irākā un Afganistānā, tostarp arī paredzēti aizsardzībai no kaujinieku paštaisītajiem spridzekļiem. Vienlaikus militārperonas ir piemirsušas apdraudējumu, ko nes tanki. Izlūkošanas dienesta speciālisti uzskata "Armatu" par novatorisku tanku, pateicoties tā torņa konstrukcijai, kas droši aizsargā ekipāžu. Turklāt spēkrats ir vieglāks, ātrāks un kompaktāks, nekā tā rietumu analogi.

Tajā pašā laikā, raksta laikraksts, Izlūkošanas dienests uzsver, ka šo ziņojumu nevar uzskatīt par Aizsardzības ministrijas oficiālo paziņojumu.

Pēc temata

ASV karavīri nozaga no bāzes ieročus un internetā pārdeva tos uz Krieviju un Lietuvu
Līdz pēdējai patronai: Lietuva piegādā Ukrainai ieročus
Pārstāvju palātā ASV pieņemta rezolūcija ar aicinājumu piegādāt ieročus Gruzijai
The Nation: ASV pārvērtušas Ukrainu par "nelegālo ieroču supermārketu"

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7