23:35 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Pasaulē
Saņemt īso saiti
92

Jaunākais Krievijas tanks "Armata" satraucis britu militārās izlūkošanas dienestu – tā pārstāvji norāda, ka tuvāko 20 gadu laikā Lielbritānija neplāno ražot kaut ko līdzīgu.

RĪGA, 6. novembris — Sputnik. Lielbritānijas militārās izlūkošanas dienests uzskata Krievijas tanku "Armata" par revolucionārāko izgudrojumu tanku ražošanā pēdējo 50 gadu laikā un pauž bažas par Lielbritānijas spēju pretoties "Armatas" draudiem, raksta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz laikrakstu Sunday Telegraph.

Izdevuma rīcībā nonācis Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas iekšējais ziņojums, kurā kritizēta valsts aizsardzības stratēģija, jo tajā vismaz nākamo 20 gadu laikā nav ieplānots radīt tanku, kurš varētu stāties pretī "Armatai".

"Nepārspīlējot jāsaka, ka "Armata" ir revolucionārākais solis tanku ražošanā pēdējā pusgadsimta laika. Nav brīnums, ka šis tanks radījis sensāciju," — citē dokumentu laikraksts.

"Pilnībā komplektēts tanks "Armata" noteikti ir tam iztērēto līdzekļu vērts, kā savas paaudzes revolucionārākais tanks," — uzsvērts tekstā.

Saskaņā ar militārās izlūkošanas virsnieka vārdiem, pēdējā laikā aizsardzībai veltītie izgudrojumi Lielbritānijā saistīti ar draudiem, ar ko Apvienotās Karalistes karavīri sastopas Irākā un Afganistānā, tostarp arī paredzēti aizsardzībai no kaujinieku paštaisītajiem spridzekļiem. Vienlaikus militārperonas ir piemirsušas apdraudējumu, ko nes tanki. Izlūkošanas dienesta speciālisti uzskata "Armatu" par novatorisku tanku, pateicoties tā torņa konstrukcijai, kas droši aizsargā ekipāžu. Turklāt spēkrats ir vieglāks, ātrāks un kompaktāks, nekā tā rietumu analogi.

Tajā pašā laikā, raksta laikraksts, Izlūkošanas dienests uzsver, ka šo ziņojumu nevar uzskatīt par Aizsardzības ministrijas oficiālo paziņojumu.

Pēc temata

ASV karavīri nozaga no bāzes ieročus un internetā pārdeva tos uz Krieviju un Lietuvu
Līdz pēdējai patronai: Lietuva piegādā Ukrainai ieročus
Pārstāvju palātā ASV pieņemta rezolūcija ar aicinājumu piegādāt ieročus Gruzijai
The Nation: ASV pārvērtušas Ukrainu par "nelegālo ieroču supermārketu"

Galvenie temati