18:59 23 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1123
  • RUB71.0887
Hakeris.

Vašingtona apsūdz Krieviju centienos ietekmēt vēlēšanas "visā pasaulē"

© Flickr/ Brian Klug
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Baltā nama pārstāvis Ēriks Šulcs pastāstījis, ka Krievija piedalās ļaunprātīgās kiberdarbībās visā pasaulē.

RĪGA, 3. novembris — Sputnik. ASV administrācija uzskata, ka Krievija cenšas ietekmēt politiskās vēlēšanas visā pasaulē, žurnālistiem paziņojis Baltā nama pārstāvis Ēriks Šulcs, vēsta RIA Novosti.

"Mūsu izlūki pirms divām vai trim nedēļām secinājuši, ka Krievija piedalās ļaunprātīgās kiberdarbībās ar mērķi iejaukties amerikāņu vēlēšanās. Diemžēl šādai darbībai jau ir precedenti. Esam novērojuši no krievu puses tamlīdzīgus centienus iejaukties visā pasaulē," – pavēstījis Šulcs. Detalizētu informāciju viņš nesniedza.

Jautāts, vai ASV gatavo kādu atbildi Krievijai kibertelpā, Šulcs tikai apliecinājis, ka ASV esot "izcilākās aizsardzības un uzbrukuma iespējas" šajā jomā.

Iepriekš ASV Iekšējās drošības ministrija un nacionālā izlūkošanas dienesta direktors apsūdzēja Krieviju mērķtiecīgos centienos ar kiberuzbrukumu palīdzību ietekmēt vēlēšanu iznākumu ASV.

ASV specdienesti vairākkārt ir norādījuši, ka Krievija atbalsta republikāņa Donalda Trampa kandidatūru. Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlāk informēja, ka tamlīdzīgi apgalvojumi ir politiskās cīņas metode un centieni iespaidot sabiedrisko viedokli. Viņš piebilda, ka Maskava strādās ar jebkuru ASV prezidentu, ko ievēlēs amerikāņu tauta.

Pēc temata

FIB direktors iebildis pret Krievijas apsūdzēšanu hakeru uzbrukumos
Krievijas ĀM komentē ASV emocionālo spriedzi "krievu hakeru" jautājumā

Galvenie temati