08:02 21 Septembris 2017
Rīga+ 11°C
Tiešraide
Aviācijas bāzes kuģis Admirālis Kuzņecovs.

Krievijas Ziemeļu flotes kuģu grupa dodas uz Vidusjūru

© Foto: ВМФ РФ
Pasaulē
Saņemt īso saiti
94

Vakar pēcpusdienā uz Atlantijas ziemeļaustrumu rajonu un Vidusjūru devusies ceļā aviācijas bāzes kuģa "Admirālis Kuzņecovs" grupa no Krievijas Ziemeļu flotes.

RĪGA, 16. oktobris — Sputnik. Kuģu grupa ar aviācijas bāzes kuģi "Admirālis Kuzņecovs" un atomkreiseri "Pēteris Lielais" priekšgalā devusies ceļā uz Vidusjūru, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz Ziemeļu flotes preses dienesta ziņojumu.

"Saskaņā ar Krievijas Jūras kara flotes kaujas gatavības uzlabošanas plānu 15. oktobrī Ziemeļu flotes aviācijas bāzes kuģu grupa devās uz Atlantijas okeāna ziemeļaustrumu rajoniem un Vidusjūru. Grupā iekļauts smagais aviācijas bāzes kreiseris "Padomju Savienības Flotes admirālis Kuzņecovs", smagais raķešu atomkreiseris "Pēteris Lielais", lielie pretzemūdeņu kuģi "Severomorsk" un "Viceadmirālis Kulakovs", kā arī atbalsta kuģi," – teikts ziņojumā.

Kuģu grupas pārdislokācija tiek veikta ar mērķi nodrošināt klātbūtni svarīgos pasaules okeāna rajonos, pie tam īpašu uzmanību plānots pievērst pasaules kuģniecības drošībai, atzīmēja Ziemeļu flotes preses dienests.

Aviācijas bāzes kuģa "Admirālis Kuzņecovs" aviācijas spārnu veido klāja lidmašīnas Su-33 un Su-25, kā arī helikopteri Ka-27/Ka-29. Pašlaik uz kuģa tiek izmēģināta jauna aviācijas grupa, ko veido iznīcinātāji MiG-29K un helikopteri ka-52K.

Bez tam "Admirālis Kuzņecovs" bruņots ar trieciena raķešu iekārtas "Granit" spārnotajām raķetēm (12 zemklāja starta iekārtas atrodas pie tramplīna pamatnes), zenītraķešu kompleksiem "Kinžal" (4 moduļi – 192 raķetes), "Kortik" (8 moduļi – 256 raķetes un 48 tūkstoši lādiņu.

Krievijas Ziemeļu flotes aviācijas bāzes kuģis ir 306 metrus garš, 75 metrus plats, tā tonnāža – 60 tūkstoši tonnu, maksimālais brauciena attālums – vairāk nekā 15 tūkstoši kilometru. Ekipāža – 1960 cilvēki, to starpā – 518 oficieri un 210 mičmaņi.

Pēc temata

Krievija plāno izveidot jūras kara bāzi Tartusā Sīrijā
Eiropieši netic, ka ārvalstu kara bāzes viņus aizsargās
Sīrijas Aizsardzības ministrija komentē Krievijas kara bāzes izveidi Tartusā

Galvenie temati