19:24 03 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Viens no šīs dienas mērķiem - pamudināt dzīvnieku īpašniekus izturēties atbildīgi un nepapildināt bez pajumtes palikušo radību rindas.

RĪGA, 20. augusts — Sputnik. Augusta trešajā sestdienā tiek atzīmēta Starptautiskā dzīvnieku bezpajumtnieku diena (International Homeless Animals Day), vēsta Sputnik Azerbaidžāna.

Šīs datums parādījās kalendārā pēc Starptautiskās dzīvnieku tiesību sabiedrības iniciatīvas. Organizācija ierosināja šo iniciatīvu 1992. gadā, un to atbalstīja dzīvnieku aizsardzības organizācijas no dažādām valstīm.

Šis datums netiek uzskatīts par svētkiem, bet par iemeslu vērsties pie bezpajumtnieku dzīvnieku problēmas, pastāstīt par to traģisko likteni pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam.

Visā pasaulē šajā dienā notiek labdarības pasākumi. Brīvprātīgie rīko koncertus, konkursus un izsoles, lai palīdzētu savākt līdzekļus dzīvniekiem bezpajumtniekiem — pirmkārt, protams, suņiem un kaķiem. Tāpat šajā dienā pastāv lieliska iespēja atrast saimnieku sunim vai kaķim.

Viens no dzīvnieku bezpajumtnieku dienas mērķiem — pamudināt dzīvnieku īpašniekus izturēties atbildīgi un nepapildināt bez pajumtes palikušo radību rindas mājas mīluļu nekontrolētas vairošanās dēļ. Ar šo pašu mērķi dažas veterinārās klīnikas šajā dienā veic kaķu un suņu bezmaksas sterilizāciju.

Problēma, kurai piesaista uzmanību dzīvnieku bezpajumtnieku diena, ir patiešām nopietna.

Pirmā patversme suņiem pasaulē tika atklāta Japānā 1695. gadā, tajā atradās 50 tūkstoši dzīvnieku.

Pirmais likums, kas paredzēja dzīvnieku aizsardzību no vardarbības, tika pieņemts Lielbritānijā 1822. gadā.

Savukārt vislabvēlīgākie apstākļi dzīvniekiem ir radīti Austrijā, kur likumdošana aizliedz kupēt suņiem ausis un asti, izmantot savvaļas dzīvniekus cirkos, izstādīt kucēnus un kaķēnus zooveikalu vitrīnās un daudz ko citu.

Pēc temata

Jenots nenokļūs... Igaunijā
Aktīvisti Ķīnā pērk suņus, lai glābtu tos no gaļas festivāla
Edgards Zapašnijs: dzīvnieku aizsardzības saukļi tikai slēpj cīņu par tirgu
Lācis iztraucējis militārajām mācībām Somijā

Galvenie temati