19:32 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

EDSO Speciālā pārstāve un koordinatore cīņā ar cilvēku tirdzniecību, vēstniece Madina Džarbusinova uzskata, ka Ukrainā ir pieaudzis cilvēku tirgotāju un to upuru skaits, ļaundari tirgo nolaupītos cilvēkus gan iekšzemē, gan ārpus tās.

RĪGA, 5. augusts — Sputnik. Ukrainā pēdējo divu gadu laikā — kopš konflikta sākuma Donbasā augusi cilvēku tirdzniecība, piektdien paziņoja EDSO Speciālā pārstāve un koordinatore cīņā ar cilvēku tirdzniecību, vēstniece Madina Džarbusinova.

"Situācija, kāda izveidojusies Ukrainā pēdējo divu gadu laikā, un krīze likusi pieaugt riska grupai, kurā esošie nonāk cilvēktirgotāju lamatās," — sacīja Džarbusinova brīfinga laikā.

viņa paskaidroja, ka Ukrainā pieaudzis cilvēktirgotāju un viņu upuru skaits, ļaundari tirgojas ar cilvēkiem gan iekšzemē, gan ārpus tās. Džarbusinova norāda, ka EDSO saņem informāciju gan no sabiedriskām organizācijām, gan valsts iestādēm.

2014. gada aprīlī Ukrainas varas iestādes sāka militāro operāciju pret pašpasludinātajām Luganskas un Doņeckas Tautas Republikām, kuras deklarēja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. Jaunākie ANO rīcībā esošie dati liecina, ka konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 9,5 tūkstoši cilvēku.

Situācijas izlīguma jautājums tiek apspriests, arī kontaktu grupas sēdēs Minskā. Kopš 2014. gada septembra kontaktu grupa ir pieņēmusi trīs dokumentus, kas reglamentē konflikta deeskalācijas soļus. Tomēr, neskatoties uz pamiera vienošanos, apšaudes starp konflikta pusēm joprojām turpinās.

 

Pēc temata

Krima vēsta par ISIS treniņu nometnēm pie robežām
ANO Drošības padome noraida Ukrainas paziņojumu Krimas jautājumā
Krievija vairs nekad nekaros savā teritorijā

Galvenie temati